CHP Sultanhisar’dan doğalgaz fiyatı tepkisi

AYDIN 24 SAAT 23 Eylül 2020 13:10
Videoyu Aç CHP Sultanhisar’dan doğalgaz fiyatı tepkisi
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Sultanhisar İlçe Başkanı Davut Yavuz yaptığı yazılı basın açıklamasıyla doğalgaz tartışmalarına tepki gösterdi. Başkan Yavuz, “Önümüz kış, yakında kaloriferler yanacak millet doğalgaz faturalarını görmeye başlayacak… Söyleyin bakalım ayda kaç liraya ısınacak bu şehrin fukarası, memuru, çalışanı?” dedi.

Başkan Davut Yavuz açıklamasında, “Geçtiğimiz gün iktidar partisinin Aydın Milletvekili, İlçemize Aydın Büyükşehir Belediyemiz ve Sultanhisar Belediyemizin koordinasyonuyla kazandırılmakta olan doğalgaz yatırımını kıskanıp, haset edince, ilçemizdeki küçük temsilcileri durur mu? O da kendi çapında bir açıklama yapıvermiş. Arkadaşların bilgisine göre boruların içinden geçen gaz kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın gazıymış. Beyefendi, borunun içindeki gaz Azeri kardeşlerimizin mi, Rus’un mu, İran’ın mı orasını ben bilmem. Seni onu soruver. Ama en azından gazın kendisinin ithalatının AKP hükümeti tarafından yapıldığını, fiyatının da ha keza hükümetçe belirlendiğini bilmişsin aferin sana. Öyleyse doğalgaz kaynaklarının dibinde bir ülke olmamıza rağmen neden Avrupa ve yakın coğrafyada en pahalı gaz ithal eden ülkelerden biri olduğumuzu, bununla da yetinmeyerek Türkiye’nin en pahalı gaz kullanan şehirlerinden birisinin de Aydın olduğunu herhalde biliyorsundur. Maşallah her şeyi biliyorsunuz baksanıza” dedi.

Vatandaşların aylık doğalgaz giderlerini gündeme getiren Başkan Yavuz, “Önümüz kış, yakında kaloriferler yanacak millet doğalgaz faturalarını görmeye başlayacak. Söyleyin bakalım ayda kaç liraya ısınacak bu şehrin fukarası, memuru, çalışanı? Son bir yılı aşan sürede BOTAŞ’ın doğalgaza yaptım dediği zam %60’lara dayanmış beyefendi. Bırak sen ipi, cambazı da millet nasıl ısınacak onu düşün. Açıklama yapma yarışına koşacağına vekiline dön de ki; ‘rezil oluyoruz insan içinde hem zam üstüne zam geliyor, bunlar yetmiyormuş gibi Türkiye’nin neredeyse en pahalı gazı Aydın’da.’ Hatta şunu da söyle istersen; ‘Artık millet her yerde pahalı masalını da yutmuyor.’ Zira doğalgaz hükümetiniz sayesinde Tüm Türkiye de pahalı! Ama Aydın’da Türkiye’nin geri kalanından da daha pahalı efendiler! ‘Ha bu arada euro 9 lirayı aştı. Gerçi bunu da biliyorsunuzdur siz, uçuyoruz sayenizde Maşallah!’ ifadelerini kullandı.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat