Çocuklara “Kişisel Bakım ve Hijyen” Eğitimi Verildi

AYDIN 24 SAAT 25 Şubat 2020 23:24
Videoyu Aç Çocuklara “Kişisel Bakım ve Hijyen” Eğitimi Verildi
A
a

Adü Hastanesi'nde Enfeksiyon Kontrol Komitesi tarafından, toplum sağlığını korumak için düzenlenen "Kişisel Bakım ve Hijyen" eğitimlerinin ilki, 20-21 Şubat 2020 tarihlerinde İstiklal Anaokulu ve Unicef Türkiye Milli Komitesi- Seyda Kayhan Anaokulu’nda gerçekleşti.

Hijyen konusunda hazırlanan eğlenceli videonun izlenmesinin ardından Enfeksiyon Kontrol Komitesi Hemşireleri Ayşe Ulus ve Hatice Benlican, çocuklara uygulamalı olarak el yıkamayı gösterdi. Elleri sık sık ve doğru yıkamanın önemi anlatılırken, kirli ellerin başta grip olmak üzere hepatit, ishal gibi birçok hastalığa yakalanılmasına neden olduğu vurgulandı.

Çocuklara küçük yaşlarda hijyen bilinci kazandırarak enfeksiyona bağlı hastalıkları azaltmayı ve böylece daha sağlıklı nesiller yetiştirmeye katkıda bulunmayı hedefleyen Hastanemiz Enfeksiyon Komitesi Başkanı Dr.Öğr. Üyemiz Güliz Uyar Güleç, “Küçük yaştaki çocukların algıları daha açık ve çok kolay öğreniyorlar. Aile ve okulda öğretmenleri tarafından eğitim veriliyor ancak çocuklar yeni öğrendikleri bilgileri aile ve diğer arkadaşları ile de paylaşmaya hevesliler. Salgın hastalıkların fazlaca olduğu günümüzde el yıkama başta olmak üzere kişisel hijyenin vurgulanmasının önemli olduğu düşüncesindeyiz.” dedi.

Bireylere erken yaşta hijyen davranışının kazandırılması amacıyla okul öncesi öğrencilerine yönelik çalışma başlatan Hastanemiz Enfeksiyon Kontrol Komitesi, çocuklara doğru biçimde el yıkama başta olmak üzere hijyen alışkanlıkları nasıl kazanılır gibi birçok konuya değindi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat