Cumhur İttifakı’nın açıklamasına tepkiler sürüyor

AYDIN 24 SAAT 7 Nisan 2020 16:34
Videoyu Aç Cumhur İttifakı’nın açıklamasına tepkiler sürüyor
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Cumhur İttifakı grubunun yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Cumhur İttifakı tarafından yapılan açıklamayı üzülerek okuduğunu söyleyen Başkan Mersin, “Bugün Cumhur İttifakı adına, ülkemizi sarıp sarmalayan Covit-19 salgını üzerinden yapılan açıklamayı; dehşet, hayret ve biraz da üzülerek okudum. Dehşete düştüm çünkü, böyle bir hadise karşısında binlerce personeliyle gece gündüz demeden; evinden çıkamayan, ihtiyacı olan on binlerce Aydınlıya koşan bir belediyenin yaptıklarını görememek için gözünü ne büyüklükte bir hırs bürümüş olmalı, hem de böyle bir zamanda.  Hayret ettim çünkü; insanlar evlerine hapsolmak zorunda kalmışken en azından iktidar sahibi ittifak olarak alabilecekleri önlemlerden halen daha bahsedememişler” dedi.
Vatandaşa giden faturalar üzerinden Cumhur İttifakı üyelerini eleştiren CHP’li Mersin, “Üzüldüm çünkü, yasama gücünü, iktidar gücünü elinde tutan 2 siyasi partinin Aydındaki temsilcileri, halen daha vatandaşa elektrik, doğalgaz faturası gitmesini içlerine sindirebiliyorlar. Sadece ilimizde 45 bine yakın esnafımız dükkanını kapatmak zorunda kalmışken, işyeri sahipleri için tek bulabildikleri çözüm 10’ar bin lira kredi. Ne yazık ki bugün geldiğimiz noktada iktidarın yapabildiği, esnafımıza kapalı dükkanı için elektrik ve doğalgaz faturasını yollayıp, sonra da borçlandırmak. İnsanlara maske zorunluluğu getirip de 5 maske dağıtmak için PTT önlerinde sıkış tepiş kuyruğa girmek zorunda bırakmanıza ne demeli peki? Bu işi bile beceremediniz… Dağıldınız… Millet bir yandan hastalık belasıyla uğraşırken, diğer yandan aç açıkta kalma tehlikesiyle burun buruna bıraktınız inin artık vatandaşın sırtından… İnsanımız sizden umudu kesti kendi önlemini kendi alıyor… İyi ki bugün Aydın Büyükşehir Belediyesi var… Vatandaşımız yıllardır olduğu gibi bugün de zor zamanında hemen yanı başında Aydın Büyükşehir Belediyesinin olduğunu biliyor, ona dokunduğunu hissediyor ve bu zor günleri her zaman iç içe olduğu Büyükşehirle aşacağının farkında. Sizlere de tavsiyem hükümet olarak bu zor günlerde iktidar gücünüzü artık vatandaş lehine kullanmanız… İşsiz kalmış vatandaşımıza askeri ücretle destek olmanız mesela, vatandaştan verginin bile vergisini alır hale gelmişken şu mutfağına giren ürünlerde olsun KDV’yi ÖTV’yi sıfırlamanız mesela… Ez cümle laf değil icraat üretmeniz arkadaşlar icraat… Milletin mutfağında lafla peynir gemisi yürümüyor bilmem anlatabildim mi ?” ifadelerini kullandı.
 
 
1000
icon
Serkan Akşit 8 Nisan 2020 13:06

Önce bana Bşb Spordan borcunuz olan yaklaşık 50 bin lirayı verin. Sonra sana söz hakkı doğsun Polat. Benim ekmeğimle oynadınız kaç sene oldu. İşsizim sayenizde. Allah inşallah size öyle bir imtihan versinki açlık nedir , işsizlik nedir o zaman anlarsınız. Belediyenin paraları ile konuşmak kolay. Halk için çalışın yeter. Bana olan borcunuzu verin. Ben işsiz kim varsa halkın huzurunda dağıtayım. Su paraları ücretsiz yapsın Özlem abla

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat