Cumhur İttifakı’nın skandal kararına Gürbilek’ten sert tepki

SİYASET 12 Mart 2020 16:18
Videoyu Aç Cumhur İttifakı’nın skandal kararına Gürbilek’ten sert tepki
A
a

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Kuşadası’na yapılacak hizmet ve yatırımlar için kullanılacak ek bütçe talebine Cumhur İttifakı grubu ret oyu kullandı. Cumhur İttifakı’nın kararına CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’ten sert tepki geldi.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Başkan Gürbilek, “Bugün Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, şehrimizin, ilçemizin gelişmesine, yatırım görmesine karşı duranların çabalarının ete kemiğe bürünmüş halini gördü. Görevi devraldığı günden bugüne kadar azimle ve her gün hızını arttırarak hizmet üreten Kuşadası Belediye Başkanımız ve ekibi, Kuşadası’nın yatırım ivmesini parmakla gösterilir hale getirmek için her şeylerini ortaya koyuyorlar. Peki, bugün Aydın Büyükşehir Belediye Meclisinde ne oldu, önce dün Plan Bütçe Komisyonunda Kuşadası Belediyemizce ek yeni yatırımlar yapmak adına talep edilen ek bütçeye yetkileri olmaksızın, bir gerekçe ortaya koymadan red oyu verdiler. Sonrasında ise bu komisyon raporunun bugünkü oylamasında AKP’li meclis üyeleri yine red oyu kullandı. Yani AKP’nin elleri Kuşadası’na yatırıma engel olmaya kalktı!.. Bu memleket çok kötü şeyler gördü, ancak Kuşadası böyle ihaneti hiç görmemişti” dedi.

Açıklamasında Cumhur İttifakı üyelerini sert sözlerle eleştiren Başkan Gürbilek, “ Destek vermezsiniz anladık, ancak Kuşadası halkı sizin bu ihanetinizi asla unutmayacak bilesiniz… Nasıl gezeceksiniz Kuşadası sokaklarında, nasıl bakacaksınız Kuşadası halkının yüzüne. Unutur mu sanıyorsunuz Kuşadası bunu? Tabi bu vesileyle Kuşadası Belediyemizin daha çok yatırım yapmasını teşvik eden, destek veren, evet oyu kullanan tüm Büyükşehir Meclis üyelerimize de Kuşadası halkı adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum... Neyse ki sizler varsınız… Neyse ki Kuşadası’na AKP tarafından yapılmış bu ihanet sayenizde felaketle sonuçlanmadı. Son olarak AKP’li meclis üyelerine şunu söylemek isterim; Siz isteseniz de istemeseniz de ilçemiz Kuşadası Belediyesiyle, Büyükşehir Belediyesiyle yatırım görmeye, hizmet görmeye devam edecek… Hasetinizden çatlasanız da bu yatırımlar artacak. Değerli Kuşadalılar biz Kuşadası Belediyesiyle, Aydın Büyükşehir Belediyesiyle kol kola hizmet vermeye, dev yatırımlar yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat