Darülaceze Sakinleri, Nostaljik Otobüslerle Gençliklerine Yolculuk Yaptı

TÜRKİYE 5 Aralık 2015 14:51
Videoyu Aç Darülaceze Sakinleri, Nostaljik Otobüslerle Gençliklerine Yolculuk Yaptı
A
a

İett'nin Nostaljik Otobüsleri Darülaceze'de Kalan 75 Kişiyi Gençliklerinde Yolculuk Yaptıkları Otobüslerle İstanbul Turuna Çıkardı.

İETT’nin nostaljik otobüsleri, Darülaceze’de kalan 75 kişiyi gençliklerinde yolculuk yaptıkları otobüslerle İstanbul turuna çıkardı.
Darülaceze Başkanlığı önünden kalkan nostaljik otobüslerle önce Baltalimanı, Ortaköy, Beşiktaş, Dolmabahçe turu yapan 75 Darülaceze sakini İETT’nin Kağıthane Tesisleri’nde öğle yemeklerini yedikten sonra Eyüp, Unkapanı, Sultanahmet, Yenikapı, Unkapanı, Kasımpaşa gibi İstanbul’un tarihi noktalarını gezdi. Otobüslerde çalan nostaljik şarkılarla gençliklerine yolculuk yapan Darülaceze sakinleri düzenlenen etkinlikten oldukça memnun kaldı. Geziye katılan ve 18 yıldır MS hastası olan Abbas Çamur etkinliğin kendisini ayrıca mutlu ettiğini söyledi. Bunun sebebini ise doğum günü olması şeklinde açıklayan Çamur, ‘’Geçen sene de doğum günümde böyle bir etkinlik olmuştu, şansıma hep bana denk geliyor böyle etkinlikler’’ dedi.
‘’DARÜLACEZE SAKİNLERİNİ GEÇMİŞE GÖTÜRMEK İSTEDİK’’
Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kendilerine verdiği vizyon doğrultusunda faaliyetlerini sürdüklerini belirten İETT Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hasan İçen, ‘’Faaliyetlerimizden biri de bugün darülaceze sakinlerimize İstanbul’u gezdirmek. İstanbul’un özellikle tarih yarım adasını gezdireceğiz. Sakinlerimizin, İstanbul’un neredeyse Avrupa yakasındaki tüm tarihi mekanlarını görme ve gezme imkanı olacak. Darülacezede yaşlı insanlar kaldığından onları geçmişe götürmek için böyle bir organizasyon düzenledik’’ diye konuştu.
‘’SAKİNLERİMİZ İÇİN GÜZEL BİR ANI OLACAK’’
Darülacezede kalan insanların bütün nimetlerden istifade etmelerini sağlamak için çabaladıklarını dile getiren Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci, ‘’Arkadaşlarımızın müracaatı üzerine İETT 3 tane nostaljik otobüsünü bize getirdi. Gezmeye fiziki olarak müsait olan ve 3 otobüsün aldığı kadar sakinimizi İstanbul’un en güzel yerlerine götürecekler ve Kağıthane’deki tesislerinde öğle yemeği ikram edecekler. Umarım sakinlerimiz burada günlerce anlatabilecekleri güzel bir hava yakalayacaklardır’’ ifadelerinde bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat