Denge iyice ‘dengesini’ kaybetti: Arazözü vidanjör sandı

AYDIN 24 SAAT 26 Temmuz 2021 12:44
Videoyu Aç Denge iyice ‘dengesini’ kaybetti: Arazözü vidanjör sandı
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Özlem Çerçioğlu hakkında iftira içerikli haberleriyle Aydınlıların tepkisini toplayan Denge Gazetesi, sosyal medya hesabından skandal bir paylaşım yaptı.

Masa başı haberciliği ile adeta cehalet sergisi açan Denge Gazetesi, sokakları yıkamak için deniz suyu çeken arazözü vidanjör sanıp denize atık döküldüğü yalanını servis etti. Vatandaşlar, araştırmadan yapılan habere tepki gösterirken Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin de suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Aydın’ı aydınlatan gazete sloganıyla yola çıkan ancak periyodik olarak her gün yalan haber servis eden Denge Gazetesi’nin son paylaşımı pes dedirtti. Kuşadası’nda meydana gelen kanalizasyon arızasını fırsat bilen sözde gazete, sosyal medya hesabından deniz suyunu sokak yıkamak için çeken bir arazözü vidanjör olarak servis etti. Denize fosseptik döküldüğü yalanını servis eden Denge Gazetesi’nin haberde kullandığı aracın ise vidanjör olmadığı kısa süre içinde ortaya çıktı.

‘İnsanın bu haberi yapabilmek için cahil olması gerekir’
Denge Gazetesi’nde yer alan haberin cehalet ürünü olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Böyle bir şey olabilir mi? Vidanjör ile arazözü dahi ayıramıyorlar. Büyükşehir Belediyesi ne yapacaktı, bu kuraklık döneminde sokakları çeşme suyuyla mı yıkayacaktı? Buradan alınan su ile sokaklar yıkandı. İnsan biraz araştırır” ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Belediyesi suç duyurusunda bulunacak
Öte yandan, söz konusu yalan haberi servis eden Denge Gazetesi ile ilgili Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ tarafından suç duyurusunda bulunulacağı bilgisine ulaşıldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat