Denizli’De Engelliler Haftası Etkinlikleri Sürüyor

TÜRKİYE 14 Mayıs 2019 17:00
Videoyu Aç Denizli’De Engelliler Haftası Etkinlikleri Sürüyor
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Etkinlikleri Kapsamında "Engellilik Ve Aile" Konulu Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında "Engellilik ve Aile" konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Engelliler Haftası çerçevesinde farklı etkinlikler düzenleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Dentaş Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde (DOÇEM), "Engellilik ve Aile" konulu toplantı düzenledi. Toplantıya Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, Engelliler Meclisi yürütme kurulu üyeleri, Dentaş Özel Eğitim Merkezi Müdürü Mitat Mastan ve öğrenci velileri katıldı. Engelliler Meclisi Başkanı Güngör, Engelli hakları, engelli bireylerin ve ailelerinin yaşadıkları sorunlar ve yasal çözümleri konularında bilgiler vermek istediklerini kaydetti.
“Engelliler için birçok yasal haklar tanınmıştır”
Konuşmacı Avukat Hanife Gündoğdu ise engelli haklarına değinerek, “Engelli vatandaşlarımızın sahip olduğu bir çok hak ve özgürlükler vardır. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti olarak engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırma adına, kimseye muhtaç olmadan yaşayabilmelerini sağlamak adına bazı imkanlar tanımıştır. Engelli vatandaşlarımızın eğitim alabilmeleri, istihdam edilebilmeleri gibi birçok konuda yaptırımlar vardır. Engelli bireylerin ve annelerinin emeklilik hakları ile ilgili olarak da yasalar bulunmaktadır” diye konuştu.
Konuşmacı Psikolog Kemal Tuncer ise konuşmasında engelli bireylerin ebeveyni olmanın ayrı bir sorumluluk getirdiğine dikkat çekti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat