Denizli’De İlk Teravih Namazı Heyecanı

TÜRKİYE 5 Mayıs 2019 23:01
Videoyu Aç Denizli’De İlk Teravih Namazı Heyecanı
A
a

Yurt Genelinde Olduğu Gibi Denizli’De De Ramazan Ayı Kılınan İlk Teravih Namazı İle Başladı. Ramazan’I 1 Yıldır Çok Özlediklerini Söyleyen Vatandaşlar İlk Teravih Namazında Camilere Akın Etti.

Yurt genelinde olduğu gibi Denizli’de de Ramazan ayı kılınan ilk teravih namazı ile başladı. Ramazan’ı 1 yıldır çok özlediklerini söyleyen vatandaşlar ilk teravih namazında camilere akın etti.
Kentte Ramazan ayı camilerde kılınan teravih namazı ile başladı. Ramazan’ın ilk teravisine genci, yaşlısı vatandaşlar adeta akın etti. Camilerde yoğunluk yaşanırken, verilen hutbelerde ise Ramazan ayı ve orucun farzları anlatıldı. Teravih ile birlikte camilerin minareleri arasına asılan mahyalar ile Ramazan ayının geldiği müjdelendi. Camilerde gençlerin ve çocukların yoğunlukta olması ise dikkatlerden kaçmadı. Namazı gelen bazı yaşlı vatandaşların ise sağlık problemlerinden dolayı yanlarında tabure getirdikleri gözlendi. Huşu içinde geçen teravih namazı sonrası vatandaşlar akşam kalkacakları sahur için evlerin yolunu tuttu.
Kentte Ramazan’ın ilk imsak vakti 04.23, ilk iftar vakti ise 20.06’da yapılacak.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat