DİDİM BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK KARAR

AYDIN 24 SAAT 21 Mayıs 2021 20:23
Videoyu Aç DİDİM BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK KARAR
A
a

Doğaya ve canlılara duyarlılığı ile bilinen Didim Belediyesi bir örnek davranışa daha imza attı.

Geçtiğimiz aylarda Meclis kararı ile hayvanların denek olarak kullanılmasını yasaklayan Didim Belediyesi, yeni bir meclis kararı ile ilçede evcil hayvan satışını ve havai fişek kullanımını yasakladı.

Didim Belediye Meclisi Mayıs Meclis toplantısı 1. Birleşimde görüşülen gündem maddeleri gereğince, “İlçemiz sınırları içerisinde yapılacak olan tüm etkinliklerde (düğünlerde, törenlerde, açık hava ortamlarında yapılan tüm etkinliklerde) ekolojik dengeyi bozması, gerek düştüğü yerde yangın çıkarma riskine karşı gerekse de gece atıldığında kuşların karanlıkta yönlerini bulamaması ve ölümlere neden olması sebebi ile havai fişek kullanımının yasaklanması konusu gündeme getirildi. Meclis üyelerinin oy birliği ile ilçede havai fişek kullanımı yasaklandı.

HAYVAN SATIŞI YAPILMAYACAK
Didim Belediye Meclisinin Mayıs ayı meclis toplantısının 2. birleşimde görüşülen konuda ilçe genelindeki petshoplarda (evcil hayvan satan işyerleri) akvaryum ve kafeste yaşayan kanatlı hayvanlar hariç diğer evcil hayvanların satışının yasaklanması konusu ele alındı. Akvaryum ve kafeste yaşayan kanatlı hayvanlar hariç diğer evcil hayvanların satışının yasaklanması konusu Belediye meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi. 
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay “ Geçtiğimiz aylarda çıkarmış olduğumuz meclis kararı ile ilçemizde  hayvanlarımızın denek olarak kullanılmasını yasaklamıştık. Şimdi yeni bir kararla ilçede evcil hayvan satışını ve havai fişek kullanımını yasaklama kararı aldık. Umarım meclis kararımız kamuoyunda doğaya ve canlılara duyarlılık açısından bir farkındalık oluşturur” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat