Didim'de 'Halk Oyunları Festivali' coşkusu

AYDIN 24 SAAT 28 Haziran 2019 14:30
Videoyu Aç Didim'de 'Halk Oyunları Festivali' coşkusu
A
a

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla bu yıl 6.'sı düzenlenen Uluslararası Halk Oyunları Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

Didim Halk Oyunları Topluluğu (DAHOT) öncülüğünde Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ve Didim Belediyesinin destekleriyle 6.'sı organize edilen Uluslararası Halk Oyunları Festivali, Didimlilere hoş saatler yaşattı.
Festival kapsamında Didim Kent Meydanı'nda toplanan grup şarkılar eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Halk oyunları ekiplerinin yöresel kıyafetleriyle gerçekleştirdikleri kortej, Yeni Mahalle Parkı'nda sona erdi.
  TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ
  Park içerisinde bulunan amfi tiyatroda gerçekleşen festivali Didim Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci, CHP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Yarmacı, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Didim ESKKK Başkanı Ali İhsan Kubaliç de izlerken, yüzlerce Didimli festivali takip etti. Festival öncesinde katılım sağlayan gruplara ve sponsorlara teşekkür plaketi verildi. 
  "DİDİM'LE ÖZDEŞLEŞTİ"
  Uluslararası Halk Oyunları Festivali kapsamında yurt dışından Sırbistan, Gürcistan, KKTC, Gana, Makedonya; Türkiye’den, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Ankara Horon Kulübü, Ankara Ahdat Kulübü, İzmir Tire Halk Eğitim Merkezi, Söke Halk Eğitim Merkezi, Ankara Balaban GSK ile Didim Halk Oyunları Topluluğu sahne aldı. DAHOT Başkanı İlyas Aydur, bu yıl 6.'sını düzenledikleri festivalin Didim'le özdeşleşen bir konuma geldiğini belirterek, her yıl farklı ülkelerden misafirleri ağırladıklarını ifade etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat