Didim’de 19 Mayıs “Grup İmera” ile kutlandı

AYDIN 24 SAAT 20 Mayıs 2019 15:36
Videoyu Aç Didim’de 19 Mayıs “Grup İmera” ile kutlandı
A
a

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Didim’de Grup İmera konseriyle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. yılı kutlamaları kapsamında Didim’de fener alayı ve halk konseri düzenlendi. CHP Didim ilçe gençlik kollarınca düzenlenen ve Didim Belediyesi önünde başlayan fener alayına Didim Belediye Başkanı CHP'li A. Deniz Atabay, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, DİTAB Başkanı Sevinç Karataş, CHP’li bazı belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Fener alayına Didim Auto club üyeleri de araçlarıyla katılarak destek verdi. Marşlar ve şarkılar eşliğinde Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk bulvarı üzerinden devam eden yürüyüş, Kent Meydanında sona erdi.
Kent meydanındaki etkinlik saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti. Kutlamalar kapsamında konuşan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Ulu Önder Atatürk’ün kurtuluş savaşının başlatmak için Samsun’a çıkışının 100. yılı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kultladıklarını söyledi. Atatürk’ün bir avuç inanmış insan ile yola çıktığını belirten Atabay; “Gönülleri ve kalpleri büyük arkadaşlarıyla beraber Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı bugün; kurtuluş ilk adımıdır bugün; Ulu Önder Atatürk’ün sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ulu Önder ve arkadaşlarına minnetle anıyoruz. Ülkeyi siz kurdunuz ama onu gençlere armağan etti. Canları pahasına kurulan bu cumhuriyeti koruyacağımızı buradan biz kez daha haykırıyorum" dedi.
Atabay, daha sonra Atatürk’ün Gençliğie hitabesini okudu; ardından CHP Didim ilçe gençlik kolları üyeleri ise sahnede Gençliğin Ata’ya cevabını okudu. Ardından konsere geçildi. Karadeniz müziğinin güçlü gruplarında “Grup İmera” söylediği parçalarla alandakilere hoş dakikalar yaşattı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat