Didim’de bir ilk

AYDIN 24 SAAT 22 Haziran 2020 11:33
Videoyu Aç Didim’de bir ilk
A
a

Didim Belediyesi Babalar günü dolayısıyla Cumhuriyet Kent Meydanının arkasında arabalı sinema etkinliği düzenlendi.

Didim Belediyesi tarafından Corona virüs salgını sürecinde sosyal teması azaltarak düzenlenen Babalar günü etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyet Kent Meydanının arkasına dev ekran kuruldu. 21 Haziran Pazar günü saat:21.00’da maske takma şartıyla araçlarıyla alana giren vatandaşlar, dev ekranın karşısına geçti.
 
Etkinliğe çok sayıda araç katılım gösterirken, alanda sinemaseverlere, dev ekranda gişede büyük hasılat yapan Başrollerini Aras Bulut İynemli ile Nisa Sofya Aksungur’un paylaştığı ‘7. Koğuştaki Mucize’ adlı film gösterildi. Vatandaşlar, araçlarının içinde sinema keyfi yaşarken, Didim Belediyesi Personelleri vatandaşlara patlamış mısır ve gazoz ikram etti.
 
Alana giren tüm araçlara Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’ın Babalar Günü armağanı olan kokusu Didim Belediyesi Akköy Tıbbi Aromatik bitkiler ve süs bitkileri fidanlığında üretilen ürünlerden elde edilen araç parfümü hediye  olarak takdim edildi.
 
Vatandaşlarla birlikte Didim Belediyesi’ne ait City Bus’dan filmi izleyen Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, “Değerli Dostlar, Sevgili Didimliler, ve İlçemize gelmiş olan değerli misafirlerimiz bu akşam bir ilki yaşıyoruz belki Didim’de değil Aydın’ın genelinde de bir ilki yaşıyoruz, ilk defa böyle bir organizasyon yapılıyor son derece mutluyuz bu katılımınızdan ve ilginizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum”. Dedi
 
İNSANLIK BU VİRÜSÜ YENECEKTİR
 
Başkan Atabay, “Göremediğimiz dünyadaki tüm virüsleri topladığımız zaman ağırlığı 1 gram eden bir virüs hayatımızı bu şekilde değiştirdi, sizden önemli bir ricam olacak kendiniz için çocuklarınız için geleceğimiz için ve tüm insanlık için, lütfen salgın daha devam ediyor uzmanlarımız söylediğine göre de artarak devam edecek bundan korkmayalım, korkmamamız gerekiyor, korkacağımız tek şey var bu salgının bittiğini düşünerek bütün önlemleri bırakırsak, işte o korkunç sona götürür bizi sizden ricamız lütfen sosyal alanlarda sosyal mesafemizi koruyalım maskelerimiz takalım, teması azaltalım, çocuklarımız geleceği için uzmanların söylediği bütün uyarılara devam edelim yoksa hepimiz üzülürüz, çocuklarımıza da daha güvenli bir dünyayı bırakamayız, kısa bir zaman içerisinde de bu virüsü insanlık yenecektir”. Dedi
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat