Didim'de kurulacak Balık Çiftliğine bir tepkide Murat Kalaycı'dan geldi

AYDIN 24 SAAT 7 Temmuz 2019 19:05
Videoyu Aç Didim'de kurulacak Balık Çiftliğine bir tepkide Murat Kalaycı'dan geldi
A
a

Didim'de Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi kurulmasına bir tepkide CHP'li eski aday adayı Murat Kalaycı’dan geldi.

Söke- Didim arasında Taşburun mevkii karşısında yapılması düşünülen ve kamuoyunda konuşulmaya başlanan Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulmasına bir tepkide CHP’li eski aday adayı, iş insanı Murat Kalaycı’dan geldi.

Turizm kenti olmaya çalışan Didim için Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi’nin yapılmasının yanlış bir karar olduğunu söyleyerek yetkililere seslenen Murat Kalaycı; ‘’Balık çiftliklerinin Didim’de kurulmasının çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle Didim yanlış bir tercih. Bu çiftliklerin kurulması demek turizme darbe vurmak demektir. Burada büyük bir organize sanayi bölgesinden bahsediyoruz. Bu da çevreye verilecek en büyük zararlardan. Kokusu, pisliği gürültüsü her yönden turizmi ve Didim’i etkileyecek. Yetkililere sesleniyorum. Bu hatadan bir an önce dönülmesi gerekiyor’’ ifadelerini kullandı.

‘’Beş yıldızlı otel kurulacak’’

Taşburnu mevkiinde 5 yıldızlı otel yapacağını dile getiren Murat Kalaycı sözlerine şöyle devam etti: ‘’Bu mevkii de çok büyük bir otel projesi başlatıyorum. Ancak bu organize sanayi bölgesi kurulduğu takdirde bu projeden vaz geçmek zorunda kalacağım. Bu otel hem turizme katkıda bulunacak hem de Didimli vatandaşlara iş sahası olacak, istihdam sağlanmış olacak. Burada insanların ekmekleriyle, gelecekleriyle oynuyorlar. Bunu Didimli vatandaşa kimsenin yapmaya hakkı yok’’ diyerek sert eleştirilerde bulundu.

Kalaycı, konunun takipçisi olmaya devam edeceğini, gerekirse her türlü yasal haklara başvurabileceğinin de altını çizdi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat