Didim’de meclis kararına bir tepki de Ülkücülerden

AYDIN 24 SAAT 12 Kasım 2019 13:28
Videoyu Aç Didim’de meclis kararına bir tepki de Ülkücülerden
A
a

Didim Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı’nda MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in adının ilçede bir caddeye ya da bulvara verilmesi için sunulan önergenin reddedilmesine bir tepki de Didim Ülkü Ocaklarından geldi.

MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in adının ilçede bir caddeye ya da bulvara verilmesi için verilen önergenin Didim Belediye Meclisi’nde reddedilmesinin ardından bir tepki de Didim Ülkü Ocakları Başkanlığından geldi.

 

“BÖLÜCÜ PARTİNİN TABANINI KIZDIRMAMAK İÇİN Mİ?”

Didim Ülkü Ocakları Başkanı Erkan Yüce sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Cumhur İttifakı tarafından Alparslan Türkeş isminin, Didim'in cadde veya bulvarlarından bir tanesine verilmesi için Didim Belediyesine verilen teklif CHP Belediye Başkanı ve CHP’li meclis üyeleri tarafından reddedilmiştir. Ömrünü vatana ve millete adayan, Kıbrıs Barış Harekatı’nda ve terörle mücadelede devletinin yanında dağ gibi duran, Ermenistan-Azerbaycan Savaşı’nda Azeri kardeşlerimizi Yalnız bırakmayan, her zaman Türkiye ve Türk Dünyasının menfaatlerini gözeten Büyük Devlet Adamı Alparslan Türkeş ismi kimi, neden rahatsız etmiştir? CHP’li Belediye Başkanı ve meclis üyeleri son seçimlerde ittifak yaptığı bölücü partinin tabanını kızdırmamak için mi, yoksa heykelini diktiği Rumlardan mı çekinmiştir. Fakat bilinmelidir ki, Didim Ülkü Ocakları konunun takipçisi olacak, Didim'de meydanı bölücülere ve dış mihrakların Türkiye'deki uzantılarına bırakmayacaktır. Türk Milleti ve Ülkücüler için Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi hiç değişmeyecektir. Onun aziz hatırasına her daim sahip çıkacağız, fikirlerini yaşatacağız ve geleceğe taşıyacağız. Başbuğ’umuzun mekanı Cennet olsun. Allah Ondan razı olsun” ifadelerine yer verdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat