Didim’e bisiklet yolları için adım atıldı

AYDIN 24 SAAT 4 Ekim 2019 22:43
Videoyu Aç Didim’e bisiklet yolları için adım atıldı
A
a

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Mayıs ayına kadar 12 kilometre bisiklet yolu yapacaklarını belirterek, 11-13 Ekim tarihleri arasındaki Zeytin Festivali'nin de ilçeye katkı sunacağını kaydetti.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, projeleri arasında yer alan bisiklet yolu çalışmalarına başladıklarını söyledi. Atabay, geçen hafta yapılan Bisiklet Festivali'nde 350’den fazla bisikletçinin ilçeye geldiğini belirterek, “UKOME ile görüşmeler sürüyor. Mayıs ayına kadar 12 kilometrelik bisiklet yolu açacağız. Ege Caddesi ile Adnan Menderes Bulvarı üzerinde ve birbirine bağlantılı olacak. Bu konuda bakanlıktan teşvik de yapılıyor. Biz bu konuda avantajlıyız çünkü şehrimiz düz. Avrupa Birliği (AB) fonları noktasında görüşmeler de yapacağız. Bu konuda adımlar attık ve bisikletli yollara kavuşacağız” dedi.

 

"FESTİVAL RENK KATACAK"

11-13 Ekim tarihleri arasındaki Didim Zeytin Festivali'nin ilçeye renk katacağını belirten Atabay, seçim dönemi projeleri arasında bu tür festivallere değindiklerini belirterek, Apollon Tapınağı çevresindeki festivalin ilçeye ve sektöre katkı sunacağını aktardı.

Kurtuluş Caddesi projesine bu yıl başlayacaklarını belirten Atabay, “Bu projeyle ilgili 3 boyutlu çalışmaları billboardlarla duyuracağız. Başka yerlerde de yapmak istiyoruz. Bu konuda cadde ve sokak esnaflarının talepleri gelirse tek tek ilçemizi daha güzelleştirmek adına çalışmalar yapacağız" diye konuştu. Başkan Atabay, belediyenin tüm araç ve ekipmanlarının bakım, onarım ve yedek parça gibi sorunlarının yaşanmaması ve aksaklıklara neden vermemek için yıl başından sonra bir ihale yapmayı planladıklarını ifade etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat