Didim zabıtası seyyar satıcıya göz açtırmıyor

AYDIN 24 SAAT 8 Temmuz 2020 10:32
Videoyu Aç Didim zabıtası seyyar satıcıya göz açtırmıyor
A
a

Didim Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, açıkta gıda satışı yaparak halk sağlığını tehdit eden ve yerel esnafın ekonomisine zarar veren seyyar satıcılara yönelik denetimlerini sıkı bir şekilde sürdürüyor.

Kent genelinde seyyar satıcılara yönelik geniş çaplı müdahaleler gerçekleştiren Didim Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, denetimlerini kentimizin turistik noktalarından birisi olan Altınkum Yalı Caddesinde de gerçekleştiriyor. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın bu durumdan en çok rahatsız olduğu noktalardan birisi olan Yalı Caddesinde denetimlerini sıklaştıran ekipler, seyyar satıcılara müdahalelerde bulundu.
 
Coronavirüs sebebi ile turizm sezonunun geç açılması dolayısıyla ekonomik olarak olumsuz yönde etkilenen ve vergisini düzenli bir şekilde veren Yalı Caddesi esnafı; Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’ın seyyar satıcılara yönelik vermiş olduğu mücadeleye büyük destek verdi.  
Esnafında destek verdiği denetimleri gerçekleştiren Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Didimli vatandaşlarımızın ve misafirlerimizin sağlığını tehdit eden, kontrolsüz biçimde açıkta satış yapan seyyar satıcılara yasal işlem uygulayarak tezgah ve mallarına el koydu.
 
Zabıta yetkilileri, vatandaşlardan ve bölge esnafından 153 Zabıta hattına gelebilecek, şikayetlerin değerlendirilerek müdahale edileceğini belirtti.
 
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay; “İlçe dışından gelerek burada seyyar satıcılık yapıp halkın sağlığını tehlikeye atan ve haksız rekabetlerle esnafımızı mağdur eden kişilerle mücadelemiz devam edecektir. Esnafımız ve vatandaşlarımız bu konudan dolayı şikayetçi, denetimlerimizi ara vermeden sürdüreceğiz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat