DOĞRULAR RAHATSIZ ETTİ

AYDIN 24 SAAT 29 Nisan 2021 10:43
Videoyu Aç DOĞRULAR RAHATSIZ ETTİ
A
a

DEMİRCİ VE ÇELİKEZ’İN EKİBİ CEMAL SARI’YA YÜKLENDİ

Dün akşam Aydın Gündem TV programında gazeteci Arif KUNUR ile Cemil Ağırbaşer’in konuğu önceki dönem iyi Parti İl Başkanı Cemal Sarı’nın program içerisindeki konuşmaları rahatsız etmiş olmalı ki Cemal Sarı’ya sosyal medya üzerinden yüklenip gazeteci Cemil Ağırbaşer’e de hakarette bulundular.
 
Aydın Gündem TV Modaretörleri geçen hafta yapmış oldukları programda Önceki Dönem iyi parti il Başkanı Cemal Sarı’yı konuk etti .
 
Sarı gündeme  dair açıklamalarda bulundu. 
İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Demirci  yerel internet sitesine röportaj vermiş Millet İtfakı’nın ruhuna yakışmayacak ifadeler kullanmıştı.
CHP yetkilileri Demirci’nin açıklamalarına cevap vermemiş konu İyi Parti Genel Merkezine kadar ulaşmıştı. İyi Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin müdahale etmiş konu daha fazla büyümemişti. Ardından İyi Parti İl Başkanı Demirci genel merkeze çağrılmış açıklamalarından dolayı ciddi şekilde uyarılmıştı.
 
Demirci aynı röportajın bir bölümünde ve farklı basın kuruluşlarına yapmış olduğu açıklamalarda 2019 yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi ile birlikte uyumlu bir çalışma yürüten önceki dönem İyi Pati İl Başkanı Cemal Sarı’yı da sert bir dille eleştirmişti. Demirci’nin açıklamalarına Cemal SARI sert cevap verdi.
 
Cemal SARI 2019 yerel seçimlerinde Millet ittifakın çok başarılı bir süreç geçirdiğini Başkan Demircinin açıklamalarının doğruyu yansıtmadığını benim başkanlık yaptığım dönemde ittifak ortağımız olan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU ve CHP İl Başkanı Ali ÇANKIR’a iletilen taleplerin yüzde doksanının yerine getirildiğini belirten sarı program esnasında kendi dönemi içerisinde İttifak ortakların iyi parti ile arasında yaşanan her şeyi uzun uzuna anlattı.
Cemal Sarı’nın gerçekleri anlatması İyi Parti İl Başkanı Süleyman Demirci ile iyi Parti Söke ilçe başkanı Çelikez’in ekibini harekete geçirdi, sosyal medya üzerinde İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci’ye yakınlığı ile tanınan eski MHP’li Mehmet Özbaş adlı vatandaşın eleştirilerine maruz kaldı.

Ayrıca yanı kişi Gazeteci Cemil AĞIRBAŞER’e de hakarette içeren ifadeler kullandığı gözden kaçmadı, bu paylaşım sonrası gerek Önceki dönem İl Başkanı Cemal Sarı ve Gazeteci Cemil AĞIRBAŞER’in ne yapacağı merak konusu oldu.
 
Ayrıca İyi Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez’e yakın partililer sosyal medya üzerinden Cemal Sarı’ya yüklendiler. İyi Parti İl Başkanlığı seçimlerinde Söke İyi Parti Teşkilatı Cemal Sarı’yı desteklemiş ilçe Başkanı Çelikez’in ikircikli tavrından dolayı seçimler kaybedilmişti.
 
Efeler Merkez’de kendisine ulaştığımız İyi Partili  Vatandaş “ Süleyman Demirci durumdan vazifeye çıkarıp Söke Teşkilatını kendine bağlamaya çalışıyor. Basına hakaret eden kişi ne partide nede Söke’de sevilen bir kişi değildir. Çelikez’e karşılık kendi sekreterini il yöneticisi yaptı. Ama şimdi beraber hakaret edip Cemal Sarı’ya ağır ithamlar yapıyor. Çağlar bey Ankara’ya giderken Cemal beye bilgi vermedi. Şimdi sosyal medyadan yapılan bu açıklamalar vefasızlıktır. Cemal Sarı bunları hak etmedi.” Dedi


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat