Doktorların ’Yaşama Şansı Çok Az’ Dediği Üçüzler 4 Yaşında

TÜRKİYE 4 Aralık 2015 10:51
Videoyu Aç Doktorların ’Yaşama Şansı Çok Az’ Dediği Üçüzler 4 Yaşında
A
a

Rdu Fatsalı Emin-Kübra Mermi Çiftinin 14 Hafta Erken Doğan Ve Doktorların 'Yaşama Şansı Çok Az' Dediği Üçüzler 4 Yaşına Girdi.

Ordu Fatsalı Emin-Kübra Mermi çiftinin 14 hafta erken doğan ve doktorların ’yaşama şansı çok az’ dediği üçüzler 4 yaşına girdi.
Doğdukları hastanede her biri 900 gram ağırlığıyla 2 ay kuvözde yaşadıktan sonra yaşama tutunan üçüzler, 1 yıl sonra normal kilolarına kavuştu. Emin-Kübra Mermi çifti, üçüzlerin 4. yaşına basmalarından dolayı tüm ailenin katıldığı doğum gününde doğum günü pastası kesti. Üçüzler Hamza Yiğit, Muhammet Efe ve Fatma Zümra dördüncü yaşlarına girerken, ailesi üçüzler ile yaşamanın çok keyifli olduğunu dile getirdi.
Baba Emin Mermi, “Çocukların bakımında ilk bir yıl çok zorlandık diyebilirim. Ailemle beraber ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık ve halen de çalışıyoruz. Üçüzlere bakmak zor olsa da farklı bir heyecanı var diyebilirim. Üçüzlerle daha çok annesi ve babaannesi ilgileniyor. Ben çalıştığım için fazla zaman ayıramasam da evde olduğum zaman çocuklarımla yakından ilgileniyorum. Üçüz çocuk sahibi olmak çok güzel, çok farklı bir duygu ve bu duyguyu herkesin tatmasını isterim. Üçüzlerimiz 4 yaşına girdi ve bizler de tüm ailemizle birlikte güzel bir yaş günü yapmak istedik” dedi.
Anne Kübra Mermi ise, “Çocuklarımın 4. yaşına girmesinden dolayı çok mutluyum. Her sorun ile ben ilgileniyorum, gerçekten çok yoruluyorum ama bu yorgunluk güzel bir yorgunluk. Bakımları biraz zor ama Allah bize üçüz nasip etti, bizler de çok mutluyuz. Kayınvalidem bakım konusunda bana çok yardımcı oluyor. Ben tüm gün çocuklarımla ilgileniyorum ve bu durumdan da çok mutluyum. Üçüzlerimiz doğdukları zaman iki ay boyunca kuvözde kaldılar. O süre zarfında doktorlar yaşamaları için pek umut vermiyorlardı fakat çok şükür iki ay sonra sağlıklı bir şekilde evimize döndük. O an imkansızı başardık, güzel bir mutluluk oldu. Üçüz olduklarını öğrendiğimiz zaman inanamadık. Hamileliğimde doktorum ilk önce ikiz dedi, bir hafta sonra üçüz olduklarını söyledi. Sağlıklı bir şekilde doğum yaptım ve çocuklarımızın bugün 4. yaşını kutluyoruz. Allah sağlıklı uzun ömür versin” diye konuştu.
Dede İbrahim Mermi de üçüzlerin eve renk kattığını belirterek, “Ben de çok mutluyum, bir anda 3 torun sahibi oldum. Babaları zaten ikizdi, torunlarım da üçüz olunca evin içi neşe doldu. Akşam eve geldiğimde ilk önce torunlarımı görmek istiyorum, onları görmeden duramıyorum. Evin içinde cıvıl cıvıl sesleri, hangisini alıp seveyim diye düşünürken hepsini sırayla alıp, ayrı ayrı seviyorum. Aralarında hiç ayrım yapmıyorum, hepsini de seviyorum” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat