Dolar'da virüs ateşi!

TÜRKİYE 30 Mart 2020 16:23
Videoyu Aç Dolar'da virüs ateşi!
A
a

Doların seyrini korona virüs salgını belirlemeye devam ediyor. Geçen haftayı 6.45'ten kapatan dolar yeni haftaya 6.4754'ten başladı. Dolar şu sıralar ise 6.57 seviyesinden işlem görüyor.

Geçtiğimiz hafta ABD'de işsizlik maaşının 3.28 milyonla tarihi rekor kırmasının ardından dolar endeksi 2 haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bunun etkisiyle de dolar/TL kısa süreliğine 6.40'ın altını gördü ancak burada tutunamadı. Cuma gününü dolar 6.45 liradan kapattı. 

Dolar yeni haftaya da 6.4754'ten başlarken, şu sıralarda 6.57 seviyesinden işlem görüyor.

ABD'de Başkan Donald Trump'ın 2 trilyon doları aşkın bir destek paketini onaylamasıyla piyasalarda bir olumlu hava esse de korona virüs endişeleri tüm gerçekliğiyle varlığını sürdürmeye devam ediyor.

KORONA VİRÜS SEYRİ BELİRLEMEYE DEVAM EDECEK

Korona virüs endişeleri sebebiyle normal zamanda ABD varlıklarından yatırımcıları kaçırtacak veriler şu anda yatırımcıları daha riskli görülen gelişmekte olan ülke varlıklarına yöneltmiyor. Yatırımcının 'dünya yıkılsa ABD en son yıkılır' anlayışıyla dolara talebi artmaya devam ediyor.

Yeni haftada da kurun seyrini maalesef yurtiçi ve dışında korona virüsün yayılma hızı, hükümetlerin bu salgına karşı aldığı önlemler ve açıklanan ekonomik tedbir paketleri belirlemeye devam edecek. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat