Döşemealtı Belediyesi’nden Fırınlara Sıkı Denetim

TÜRKİYE 26 Haziran 2015 12:18
Videoyu Aç Döşemealtı Belediyesi’nden Fırınlara Sıkı Denetim
A
a

Denetimlerde Eksiklikleri Belirlenen İşyerleri Uyarılarak, Eksikliklerini Giderebilmeleri İçin Süre Verildi.

Döşemealtı Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede faaliyet gösteren fırınlara yönelik denetimlerini Ramazan ayında arttırdı. Hijyen kurallarını ihlal eden işletmeler uyarılırken, eksikliklerini giderebilmeleri için süre verildi.
Döşemealtı Belediyesi zabıta ekipleri, Ramazan ayında halkın sağlıklı gıdaya ulaşması noktasında denetimlerini arttırdı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdikleri fırın denetimlerinde, işletmenin ruhsat, hijyen ve teknik şartları, yüzey temizliği, gıda saklama araçlarının temizliğini kontrol etti. Çalışanların kılık ve kıyafet uygunluğunun yanı sıra personelin el ve tırnak kontrollerinin de yapıldığı denetimlerde, ekmek ve pidelerin gramajları da denetlendi. Denetimlerin Ramazan ayı boyunca aralıksız devam edeceği bildirilirken, denetimler sırasında hijyen kurallarını ihlal eden işletmeler uyarılarak eksikliklerini giderebilmeleri için süre verildi.
Halkın sağlıklı gıdaya ulaşması noktasında işletmelere ciddi sorumluluklar düştüğünü belirten Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Ramazan ayına girmemiz dolayısıyla, yıl içerisinde periyodik olarak yaptığımız denetimleri sıklaştırdık. Denetim ve kontrollerin amacı, halkımızın güvenli ve sağlıklı ürünlere ulaşımını sağlamaktır. Yapılan denetimler sonucunda işletmelerin genel itibariyle sorumluluklarını yerine getirdikleri görülmüş olmakla birlikte eksiklikleri olan işyerlerine yasalar içerisinde, uyarı, ceza ve kapatmaya kadar giden yaptırımlar uygulanmaktadır” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat