Ebe Ve Hemşirelere Doğum Bilgisi Eğitimi

TÜRKİYE 22 Nisan 2015 22:50
Videoyu Aç Ebe Ve Hemşirelere Doğum Bilgisi Eğitimi
A
a

Sağlık Bakanlığı Tarafından 2009 Yılından İtibaren Yürütülen Çalışmalar Kapsamında Onuncusu Düzenlenen Doğum Bilgisi Eğitimler İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Ve Bursa Kamu Hastaneler Birliği Katkılarıyla Gerçekleşti.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2009 yılından itibaren yürütülen çalışmalar kapsamında onuncusu düzenlenen doğum bilgisi eğitimler İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı ve Bursa Kamu Hastaneler Birliği katkılarıyla gerçekleşti.
21-28 Nisan Ebeler Haftası öncesi ebe ve hemşirelere gebelik takibi, doğum yönetimi ve acil yaklaşımlar konusunda uzman hekimler tarafından kapsamlı bir eğitim verilirken eğitimlere Bursa’nın dışında Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Yalova Kamu Hastanelerinin doğumhane ve doğum servislerinde çalışan ebe ve hemşireler katıldı.
Verilen eğitimler sayesinde bakım hizmetlerinin güçlendirilmesi, kalitesinin artırılması, gebelik süreci ve sonrasında anne ve bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişmesi planlanırken eğitim sonrasında İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan’ında katılımlarıyla belgeleri takdim edildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat