Efeler Belediyesi insan sağlığını hiçe saydı

AYDIN 24 SAAT 5 Nisan 2020 19:40
Videoyu Aç Efeler Belediyesi insan sağlığını hiçe saydı
A
a

Aydın’ın Efeler ilçesinde kurulan Kemer Pazarı’nda insan sağlığı hiçe sayıldı. Koronavirüs salgınında her geçen gün artan verilere rağmen pazar yerinde sosyal mesafenin korunmadığı ve hiçbir koruyucu önlem alınmadığı dikkat çekti.

Efeler Belediyesi’nin yetkisinde olan Kemer Pazarı’nda koronavirüs ile ilgili tedbirsizlikler dikkat çekti. Pazar yerinde tezgahlar arasında mesafenin korunmadığı ve alışveriş yapmak isteyen vatandaşların dip dibe şekilde alışverişlerine devam ettiği görüldü.

Koronavirüs salgınında en yüksek verilerin geldiği ve Sağlık Bakanlığı’nın üst üste uyarılarına rağmen Kemer Pazarı’nda önlem almayan Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’a vatandaşlar da tepki gösterdi. Tezgahların çok yakın olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Alışveriş yapmak zorundayız. Buraya geldik ama sırt sırta yürüyoruz. Sosyal mesafe uyarılarına rağmen önlem alınmamış” ifadelerini kullandı.

Kuşadası Belediyesi tüm önlemleri almıştı

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs tedbirleri kapsamında Kuşadası Belediyesi tarafından kapalı pazar yerleri açık alana taşınmış, tezgah aralarında da 3’er metre boşluk bırakılmıştı. Kuşadası örneğinde olduğu gibi Efeler Belediyesi’nin de aynı özeni göstermesi bekleniyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat