Efeler Belediyesi’ne polis engeli

AYDIN 24 SAAT 11 Nisan 2020 19:59
Videoyu Aç Efeler Belediyesi’ne polis engeli
A
a

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüs salgın hastalığı sebebiyle İç işleri Bakanlığı’nın dün akşam saat 22:00’de almış olduğu ani karar ile 2 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle gazete dağıtımı ve satışı gerçekleşmediği için Efelerli vatandaşların talebi ile Sözcü ve Korkusuz gazetesi sahiplerinin isteği doğrultusunda Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay “Efe Masa” ekiplerine bugün sabah saatlerinde gazete dağıtılması yönünde talimat verdi.
Efeler Belediyesi personelleri gazeteleri dağıtırken vatandaşları sosyal mesafelerini korumaları ve evlerinden çıkmamaları için uyardı. Efelerli vatandaşlar Başkan Atay’a düşünceli davranışlarından dolayı teşekkür etti. Efe Masa ekiplerine mahalle muhtarları da eşlik etti.

“Uyarı İkaz Tutanağı Tutuldu”

Dağıtım esnasında Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler “Efe Masa” ekiplerine müdahalede bulundu. Emniyet güçlerinin Efeler Belediyesi’ne bağlı “Efe Masa” ekiplerine uyarı ikaz tutanağı tutmasının ardından gazete dağıtımı son buldu. Efeler Belediyesi’nin sokağa çıkma yasağı nedeniyle gazete dağıtımından memnun olan ve haber okuma özgürlüğünün temel ihtiyaç olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan vatandaşlar emniyet güçlerinin yapılan hizmete engel olmasına anlam veremedi.
 
1000
icon
İsmet Bozkurt 12 Nisan 2020 13:13

Vatandaşın okuma engeli kaldırılmalı .Gazete dağıtımı engellenmemeli

0 0 Cevap Yaz
Yunus 11 Nisan 2020 21:51

Ulan millet can derdinde ekmek su gıda dağıtacağınıza gazete dağıtmak da nedir hangi akla hizmet ediyorsunuz mantık bunun neresinde “Efe masa” gazete değil millete gıda dağıtarak hizmet edilir bu hizmet değil saçmalığın taaaaa kendisi

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat