EFELER’DE ÇÖP KONTEYNERLERİ YENİLENİYOR  

AYDIN 24 SAAT 24 Eylül 2019 16:10
Videoyu Aç EFELER’DE ÇÖP KONTEYNERLERİ YENİLENİYOR  
A
a

     Efeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlük ekipleri, ilçede yer alan bütün yeşil konteynerleri yeniliyor.

‘Daha temiz, daha yeşil, yaşanabilir Efeler’ diyen Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’ın talimatıyla gerçekleşen çalışmalarda ekipler ilçe genelinde yoğun bir çalışma sürdürüyor. 
Vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetler üzerine ilçede tarama yapıldı.
İlçe genelinde eskimiş, yıpranmış ve değişmesi gereken konteynerler tespit edildi. Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’ın gerekli çalışmalar için Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne talimatı sonrasında yeni konteyner alımları yapıldı. Bundan dolayı ekipler yaklaşık bir ay önce ilçe genelindeki tüm konteynerlerin yenilenmesi adına çalışmalar başlattı. Bugüne kadar Meşrutiyet, Zafer, Orta, Cuma ve Kurtuluş Mahallelerinde yer alan tüm konteynerleri yenileyen ekipler, eskileri yerine 400’e yakın yeni konteyner yerleştirdi. 

“TEMİZ ÇEVRE VE YAŞANABİLİR KENT”

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, “Temiz çevre ve yaşanılabilir kent yaratma çabalarımız çerçevesinde ekiplerimiz ilçemizde bulunan çöp konteynerlerinin tamamını yenilemek adına yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor. Uzun zamandır yenilenmeyen bu konteynerlere dezenfekte çalışmalarının yetersiz kalacağını için yenileri ile değiştiriyoruz” dedi.
Çalışmalarına Cumhuriyet Caddesi’nde devam eden Temizlik İşleri ekipleri, önümüzdeki günlerde Köprülü, Mesudiye ve Kemer Mahallelerinde yenileme yapacak. Şu an Fen İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalarını yürüttüğü Hasanefendi Mahallesi’ne yol yenilemelerinin tamamlanmasının ardından yeni konteynerler yerleştirilecek. Bu bölgelere toplam 250 adet daha yeni konteyner yerleştirilecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat