Efeler’de yağmur suyu hat yapımları sürüyor

AYDIN 24 SAAT 27 Aralık 2017 10:59
Videoyu Aç Efeler’de yağmur suyu hat yapımları sürüyor
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü aşırı yağışlarda meydana gelebilecek su taşkını ve sel riskini ortadan kaldırmak için yağmur suyu hat yapımlarını sürdürüyor.

Vatandaşların can mal güvenliğini sağlamak için, faaliyetlerini yürüten ekipler, il genelinde güçlü ve sürdürülebilir bir yağmur suyu alt yapısı tesis etmek için çalışmalarını günden güne arttırıyor. ASKİ, son olarak Efeler ilçesine bağlı Adnan Menderes Mahallesi’nde yapımı süren yağmur suyu hat yapım çalışmalarının ilk etabı tamamlayarak, ikinci etabına başladı. 830 metre uzunluğunda ikinci etap Tabakhane Çayı’na bağlanarak, yağmur suları buraya deşarj edilecek. 1200 mm’lik büyük çapta boruların kullanıldığı çalışma tamamlandığında uzun yıllar sorun yaşanmayacak.
ASKİ tarafından yapımı süren bin 740 metrelik yağmur suyu hat çalışmalarının ilk etabında 940 metre hat yapılarak önemli mesafe kaydedilmişti. Yapımına başlanan 830 metrelik ikinci etap çalışması ile tamamlanacak olan hat ile çalışma yapılan mevkide yağmur suyu sorunu yaşanmasının önüne geçilecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat