ENGELLİ MECLİSİNE ENGELLİ DOSTU BAŞKAN

AYDIN 24 SAAT 18 Eylül 2019 17:38
Videoyu Aç ENGELLİ MECLİSİNE ENGELLİ DOSTU BAŞKAN
A
a

Kuşadası Kent Konseyi Engelli Meclisi Genel Kurul Toplantısı yapıldı. 25 kişinin yürütme kurulu üyesi olmak için aday olduğu Kuşadası Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin Başkanlığına engelli dostu çalışmalarıyla tanınan Kuşadası Belediyesi Drama Eğitmeni Mehmet Turan seçildi. 


Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi’nde geçekleşen Genel Kurula çok sayıda engelli ile engelli yakınının yanı sıra, Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Tunç Tuncer, Yürütme Kurulu Üyeler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.  Genel kurul kapsamında gerçekleşen yürütme kurulu seçimine 25 engelli ve engelli dostu katıldı. 15 kişiden oluşan Kuşadası Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu Başkanlığı’na 4 yıldır Kuşadası Erdoğan Öven Engelliler Köyü’nde eğitim gören öğrencilere gönüllü olarak drama dersi veren Kuşadası Belediyesi Drama Eğitmeni Mehmet Turan seçildi.
 
BAŞKAN TUNCER “ENGELSİZ BİR KENT OLUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Genel Kurulun açılışında konuşan Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Tunç Tuncer, engelli meclisiyle birlikte engelsiz bir kent oluşturmak için çalışacaklarını belirterek “ Kuşadası Kent Konseyi olarak çeşitli meclisler oluşturmak istedik. Engelli meclisi de bunlardan biriydi. Burada esas amaç engellilerin sorunlarını yetkililere iletmek bu sorunların çözümüyle ilgili projeler üretmek. Bu sorunları en iyi dile getirecek olanlar sizlersiniz. Bu meclis, sizlerden oluşacak ve sizin sorunlarınızı çözüme ulaştırmak için çalışacak. Kuşadası Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel’de bu meclisi oldukça önemsiyor. Sorunlarınızın çözümü için kendisinin desteğinizi alacağımızdan eminim” dedi.
Kuşadası Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu Üyeliği’ne seçilenlerin listesi şöyle;
Mehmet Turan (Başkan)
Mehmet Murat Yıldırım
Hasan Koray Şen
Hatice Betül Bulan
Feray Altınok
Mustafa Sıtkı Sorguç
Özlem Mecan
Ayla Akdoğaner
Saide Gözen
İbrahim Durak
Fulya Murteza
Yiğit Ozan Dönmez
Deniz Öztürk
Burcu Kocabıçak
Muhammed Tecer
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat