Engelsiz kahve ile engeller aşıldı

AYDIN 24 SAAT 18 Kasım 2019 17:34
Videoyu Aç Engelsiz kahve ile engeller aşıldı
A
a

Aydın’da Beyazay Derneği’nin hayata geçirdiği ‘Engelsiz kitap kahve’ ile engelliler hem kitaba doydu, hem de çeşitli aktivitelerle eğlendi.

Efeler’de 10 aydır hizmet veren ‘Engelsiz kitap kahve’den faydalanan engelli vatandaşlar için kaynaşma gecesi düzenlendi. DSİ Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen geceye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu, Halk Eğitimi Müdürü Aytekin Sezgin, sivil toplum kuruluşlarını temsilcileri, engelli vatandaşlar ve aileler katıldı. Beyazay Derneği Başkanı Demet Pilevneli, engelsiz kitap kahve projesine destek verenlere teşekkür plaketi verdi.

 

ÖNEMLİ BİR İŞ BAŞARDIK


Başkan Pilevneli, Aydın’da engelli vatandaşlar için önemli bir ihtiyacın karşılandığını belirterek, “Bu projeyi engelli bireylerin engellerini kaldırmak için başlatmıştık. 10 ayda gördük ki önemli bir iş başarmışız. Burada engelli kardeşlerimiz sadece kitap okumuyor, çeşitli aktivitelerle eğlenip sosyal hayata katılıyor. Gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum. Onların desteğiyle engelli vatandaşlarımızı gezilere götürdük. Projemize destek olan başta Valimiz Yavuz Selim Köşger olmak üzere Bakanlık yetkililerine ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat