Engelsiz Plaj tam puan aldı

AYDIN 24 SAAT 10 Haziran 2019 14:15
Videoyu Aç Engelsiz Plaj tam puan aldı
A
a

Didim’de geçtiğimiz yıl engelli vatandaşlar için faaliyete geçirilen “engelsiz plaj” uygulamasına bu yıl da devam ediliyor.

Didim’de yaşayan engellilerin rahat bir şekilde denize girebilmeleri amacıyla geçtiğimiz yıl Haziran ayında açılan bu yıl ise Ramazan Bayramı’ndan önce Didim Belediyesi tarafından temizlenip sezona hazır hale gelen “Engelsiz Plaj” engelli vatandaşlardan tam puan aldı.

MEMNUNİYETLERİNİ DİLE GETİRDİLER
Engelli çocuğuyla birlikte denize girebildiği için mutlu olduğunu dile getiren Sultan Bektaş “Didim Yöresi ve Engelliler Derneği’nin çalışmalarından çok memnunuz. Dernek başkanımız Bedri bey olsun yönetim kurulu olsun hepsi gerçekten özveriyle çalışıyorlar. Ben Ankara’dan geldim. Ama burası bu konuda çok iyi olduğunu gösteriyor. Plajımız da her şeyi ile dört dörtlük bir plaj. Burada belediyemizin de katkısı çok. Belediye Başkanımız Ahmet Deniz Atabay’ın bu konuda ki hassasiyetini biliyoruz, farkındayız. Kendisine engelli çocuklarımız adına teşekkür ederiz. Engelli çocuklarımızla burada birlikte güneşlenip denize girmek onların bu mutluluğuna ortak olmak gerçekten çok mutluluk verici” diye konuştu.

ENGELSİZ BİR DİDİM İNŞA ETMEK MÜMKÜN
Engelli çocuk babası aynı zaman da Didim Yöresi ve Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş ise, “Öncelikle bir engelli çocuk babası olarak kendi çocuğumun ve diğer engelli vatandaşların da denize girdiğini bizler gibi serinlediğini görmek beni mutlu ediyor. Hiçbir şey onların mutluluğu kadar değerli değil bizim için. Dernek olarak da elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Sağ olsun Belediye Başkanımız Ahmet Deniz Atabay da bu konuda desteklerini hiç esirgemedi. Hep birlikte bütün engelleri kaldırıyoruz. Vatandaşlarımızın da bu konuda bizimle birlikte el ele verip bütün engelleri aşmalarını istiyor, daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Engelsiz bir Didim inşa etmek mümkün“ ifadelerini kullandı. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat