ERDOĞAN`I PROTESTO ETTİLER

AYDIN 24 SAAT 16 Temmuz 2019 11:39
Videoyu Aç ERDOĞAN`I PROTESTO ETTİLER
A
a

Kuşadası'da bugün düzenlenen 15 Temmuz etkinliği ilginç bir protestoya neden oldu. 

AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm televizyonlardan  canlı yayınlanan ve meydanlarda naklen verilen konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında sarfettiği olumsuz sözlere ve meydandaki AKP'lilerin yuh ve ıslıklı protestolarına CHP'lilerden sert tepki gösterdi. 

CHP İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, İYİ Parti İlçe Başkanı Nevzat Turan ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ile  etkinlik sırasında yaşanan bu duruma tepki göstererek alanı terk etti.

CHP İlçe Başkanı Gürbilek, İYİ Parti İlçe Başkanı Turan  ve  Belediye Başkanı Günel'in bu protestosu Millet ittifakı destekçileri tarafından büyük taktirle karşılanırken, bazı Cumhur ittifakı destekçileri de birlik gününde yaşanan bu olayın birlik ve beraberliğe gölge düşürdüğü için üzüldüklerini dile getirdiler. 

Protesto sonrası basın açıklaması yapan CHP İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek,  olayı esefle kınadığını belirterek şunları ifade etti:

''Bugün ilçemiz Atatürk Heykeli önünde gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da yapmış olduğu ķonuşmaya canlı olarak bağlanıldı. 
Partili Cumhurbaşkanının  konuşması sırasında, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili söylemiş olduğu çirkin ve mesnetsiz sözleri üzerine  Belediye Başkanımız Ömer Günel ve İyi Parti İlçe Başkanımız Nevzat Turan'la birlikte programı terkettik.
Demokrasi ve Milli Birlik Günü denilen bu günde Milleti bölmeye ve ayrıştırmaya yönelik bu tarz konuşmaları derin bir üzüntü ile izlediğimi ve esefle karşıladığımı 
Kuşadası halkının bilgisine sunarım'' dedi.

Kaynak : Gündem Aydın
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat