Eski Türkmen’de dev çalışma

AYDIN 24 SAAT 18 Kasım 2019 18:31
Videoyu Aç Eski Türkmen’de dev çalışma
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi tarafından Kuşadası’nın kalbi eski Türkmen’de dev çalışma başlıyor. İlk kazmanın Pazartesi günü vurulacağı mahallede alt ve üst yapı sil baştan yenilenecek.

31 Mart’ta göreve gelen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin koordineli çalışması meyvelerini vermeye başladı. Şimdiye kadar göreve gelen belediye başkanlarının söz verdiği ancak seçildikten sonra kaderine terk ettiği Türkmen Mahallesi’nde alt ve üst yapı çalışmaları başlıyor.

Kuşadası Belediyesi tarafından üst yapı çalışmalarının yapılacağı mahallede Aydın Büyükşehir Belediyesi de alt yapıyı yenileyecek.

Büyükşehir’den 6100 metre hat çalışması

Eski Türkmen olarak bilinen bölgede Pazartesi günü başlayacak çalışmalarda Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 6100 metre hat çalışması yapılacak. İçme suyu hatlarının yenileneceği çalışmalarda 5000 metre içme suyu hattının yenileneceği öngörülüyor.

500 adet parselin abone bağlantısının yanı sıra 1050 metre yağmur suyu hattının da yapılacağı bilgisine ulaşıldı. ASKİ ekiplerinin yapacağı çalışmalar sonrasında yıllardır mahalle sakinlerini bezdiren yağmur suyu birikintileri tarihe karışacak.

Kuşadası Belediyesi’nden 32 bin metrekarelik alanda üst yapı çalışması

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlarla birlikte Kuşadası Belediyesi tarafından da üst yapı çalışmalarına başlanacak. 32 bin metrekarelik alanda Kuşadası Belediyesi tarafından üst yapı çalışması yapılacak.

Parke kaplama olarak belirlenen üst yapı çalışmalarında yol genişliği olan alanlarda yaya kaldırımları, yolun dar olduğu bölgelerde ise yaya geçişini belirleyen yürüyüş alanlarının olacağı kaydedildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat