FATİH ATAY; "HİÇ BİR ŞEYDEN VE KİMSEDEN KORKUMUZ YOK" DEDİ

AYDIN 24 SAAT 27 Temmuz 2015 14:29
Videoyu Aç FATİH ATAY; "HİÇ BİR ŞEYDEN VE KİMSEDEN KORKUMUZ YOK" DEDİ
A
a

OPERASYON SÖYLENTİLERİNİ DİKKATE ALMIYORUZ

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik İçişleri Bakanlığı’nın operasyon yapacağı yönündeki iddialarına Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekil Fatih Atay’dan tepki geldi.

OPERASYON YAPMAK NE DEMEKTİR?

Yaşanan gelişmeler Aydın halkını rahatsız ettiğini söyleyen Fatih Atay, “Gelişmeleri ve yaşananları halka havale ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi’ne operasyon yapmak ne demektir? Akıllarını yitirmişler. Belediye Devletin bir kurumudur. Devletin kurumuna operasyon mu yapılırmış. Müfettişler zaten sürekli geliyor. Allah’ın günü belediyedeler. Bir şey bulabildiler mi? Hayır! Savcılığa dava açıldı mı? Hayır! Esas önemli olan konu bu. Bu yapılan yayınlar canla, başla halkına hizmet etmeye çalışan belediye başkanımıza manevi baskıdır.” dedi.

BU BİR MOBBİNG UYGULAMASIDIR

Kamuoyunda olmadık haberler yayınlandığını gördüklerini söyleyen Fatih Atay, “150 tane müfettiş gönderdiler. Hiçbir şey bulamadılar ve bulamadıkları halde böylesi bir baskı uyguluyorlar. Baskıyla ve operasyon söylentileriyle bizleri yıldırmaya çalışıyorlar. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışını en iyi uygulayan Aydın’daki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) belediyeleridir. CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesidir. Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Özlem Çerçioğlu’na eğer ki, gazetecilerin yazdıkları doğru ise; Vali Bey tarafından böylesi bir haksız uygulama yapılmaktadır. Bir mobbing uygulamasıdır bu. Daha önce müfettiş göndererek yaptılar şimdi de bazı basın mensupları aracılığıyla operasyon yapılacakmış havası estirilerek mobbing uygulanıyor. Bir baskı politikasıdır bu. İnsanları yıldırma politikasıdır bu. İnsanları yıldırma politikasının sonucu olarak yapılmış bir işlem. Aydın’da sosyal demokratların bileğini bükemiyorlar. Çünkü CHP’liler kendilerine çok iyi hizmet edeceğini bildikleri adayları iş başına getiriyorlar. Bu seçimlerinde gerçekten çok duyarlı ve titiz davranıyorlar. Kendilerine en iyi hizmeti kimler yapacaksa onları seçiyorlar.” dedi.

KİMSE ADALETİN ÖNÜNE GEÇEMEZ

Başkan Çerçioğlu’nun çok başarılı bir belediye başkanı olduğunu söyleyen Fatih Atay, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’da başarılı bir belediye başkanının nasıl olması gerektiğini gösterdi. İkinci seçiminde yüzde 45’e yakın oy aldı ve yeniden seçildi. Ve bunu iktidar partisi AKP hazmedemiyor. Yaklaşımlar demokrasi açısından çok kötü. Bunu yapanlar günü geldiğinde hesabımı verecekler. Kimse adaletin önüne geçemez. Bizim CHP olarak hiçbir şeyden ve kimseden korkumuz yok. Hizmetlerimiz artarak devam edecek.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat