Finansal Hizmetler Güven Endeksi Şubat Ayında Azaldı

TÜRKİYE 21 Şubat 2017 15:57
Videoyu Aç Finansal Hizmetler Güven Endeksi Şubat Ayında Azaldı
A
a
Finansal Hizmetler Güven Endeksi, 2017 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre 1,4 puan azalarak 165,1 seviyesinde gerçekleşti
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2017 yılı Şubat ayı Finansal Hizmetler Anketi, Finansal Hizmetler Güven Endeksi’ni (FHGE) açıkladı. Buna göre; 2017 yılı Şubat ayında FHGE, bir önceki aya göre 1,4 puan azalarak 165,1 seviyesinde gerçekleşti. Endeksi oluşturan anket soruların ait yayılma endeksleri incelendiğinde, son üç aydaki hizmetlere olan talep FHGE’yi artış yönünde etkilerken,son üç aydaki iş durumu ve gelecek üç aydaki hizmetlere olan talep beklentisi FHGE’yi azalış yönünde etkiledi.
İş durumu ve hizmetlere olan talebe ilişkin değerlendirmelere göre,son üç ayda iş durumunda iyileşme olduğu yönündeki değerlendirmelerin bir önceki aya kıyasla zayıfladığı, hizmetlere olan talepte artış olduğu yönündeki değerlendirmelerin ise güçlendiği gözlendi. Gelecek üç aydaki hizmetlere olan talebe ilişkin artış yönlü beklentilerin zayıfladığı görüldü.
Son üç aydaki istihdama ilişkin değerlendirmelerin artış bildirenler lehine döndüğü, gelecek üç aydaki istihdama ilişkin artış yönlü beklentilerin ise devam ettiği gözlendi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat