Galatasaray yönetimi resmen iflas etti

TÜRKİYE 8 Aralık 2015 12:40
Videoyu Aç Galatasaray yönetimi resmen iflas etti
A
a

Serhat Ulueren, Galatasaray yönetiminin Pazar gecesi saat 23.12'de iflas ettiğini açıkladı

Galatasaray yönetimi 6 Aralık 2015 Pazar gecesi saat 23.12’de resmen iflas etmiştir.
 
Nedeni basit;
 
Resmi siteden, sözüm ona Alex de Souza’nın ağzından, “Başkan eğer bize güvenseydi, biz zaten kendi emeğimizle şampiyon olabilirdik. Şikeye bulaşıp, biz futbolcuları ve F.Bahçe’yi lekelemesine gerek yoktu...” cümlesini yayımladıkları an G.Saray yönetimi havlu atmıştır. G.Saray yönetimi benim için müfteridir, iş bilmezdir, söylenmemiş bir beyanatı söylenmiş gibi yayımlayarak ciddi bir suç işlemiştir.

 

Aslında Mayıs 2015’te başkanlığa oturan Dursun Özbek’ten çok umutluydum. Finansal Fair Play’e uygun davranacağını, mali disiplin sağlayacağını, borçları eriteceğini düşünüyordum.
 
Göreve geldikten kısa süre sonra, 800 bin dolara anlaşılan Sabri Sarıoğlu ile 1 milyon 600 bin Euro’ya im-za atılması, kısacası kendisine 2.5 katı fazla para ödenmesi herkesi olduğu gibi beni de şaşırttı. Sonra Cüneyt Tanman pasifize edildi ve görevi bıraktı.

 

BİR HİLE HURDA VAR
 
Ve sonrasında bakın neler yaşandı...
 Sosyal medya gazıyla abuk subuk transferler yapıldı. Alman Kevin Grosskreutz transferindeki gecikme ve imza skandalı G.Saray’a 7 milyon liraya malolmuştur. Oyuncu nerede? Yedi, içti, tedavisini yaptırdı, kaçıp gitti.
 
Umut Bulut’un sözleşmesindeki opsiyon maddesinin devreye gireceğinden, iş işten geçtikten sonra haberleri olmuştur.
 
Hamza Hamzaoğlu’nu neden gönderdiklerini, ne Hamza hoca ne yönetim bilmemektedir. Yönetici Tayfun Demir’in rahmetli abisin adına Büyükçekmece’de, kulübe tek kuruş maliyet getirmeden kendi yapacağı müthiş tesis ve boşa çıkacak olan Florya tesislerini en az 350 milyon dolara satma şanslarını da elinin tersiyle iten yine Dursun Özbek’in ta kendisidir. Ucuz maliyetli Hamza hoca gitti ve şimdi Mustafa Denizli’nin maliyeti, yakında getireceği yeni yardımcıları ve devre arasında yapılmasını şart koşacağı yeni transferlerin bedeli en az 50 milyon lira daha borcu artıracaktır.

 

Sabri'nin sözleşmesindeki madde gereği sözleşmesinin uzayacağını yine sosyal medyadan öğrendiler. Evet opsiyonu iptal ettirmiş olabilirler ama bunun için de Sabri’ye ek 600 bin lira daha ödeyecekler.
 
Kadın basketbolda F.Bahçe karşısında alınan hükmen mağlubiyet aslında tek başına istifa sebebidir. G.Saray sahte lisans için görevliye ne verdi,
ipuçlarım var ama emin değilim. Bence bir hile hurda olduğu kesin.

 

“Kimsin sen Harun?” dedikleri Basketbol Federasyonu Başkanı Erdenay, tarihi bir yanıt vermiş, ağır bir tokat vurmuştur Dursun Özbek’e.
Ve önceki gece yaşanan yüzyılın skandalı Alex açıklaması maalesef bu yönetimin sonunu hızlandırmıştır.
 
Başını Faruk Süren ve Duygun Yarsuvat’ın çektiği, Fatih Altaylı, Cem Kınay, Ali Dürüst, Refik Arkan, Mehmet Helvacı gibi isimlerin de yer aldığı yeni oluşum, dün Dursun Özbek’e 2 şartını sunacaktı;
 
“Ya derhal bir genel kurul yap ve ekibini değiştir ya da en geç 2016’nın Mart ayında seçim düzenle ve görevi bırak.”

Evet, Özbek artık tehlikenin farkında... Ve bunu hissettiği için dün yukarıda saydığım isimlerle yapacağı toplantıyı apar topar iptal etti. Şimdi artık liseliler de liseci geçinenler de Özbek’i istemiyor. Arkasında sıfır destek var.
 
Peki Dursun Özbek bırakınca yerine kim başkan olacak? Onu da çok yakında yazacağım.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat