Genç: “Samsun, İki Maviyle 2023’E Uçar”

TÜRKİYE 10 Nisan 2015 18:51
Videoyu Aç Genç: “Samsun, İki Maviyle 2023’E Uçar”
A
a

"Mavi Marmara Ve 100. Yılında Çanakkale" Projesine Destek Veren Kurumlara Teşekkür Ziyaretlerini Sürdüren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Thy Bölge Müdürü Arif Ali Gezmişoğlu Ve Samsun Havalimanı Müdürü Hamit Anıl'a Misafir Oldu

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Deniz ve hava ulaşımını etkin kullandığımızda şehrimizin potansiyellerini ekonomiye çevirebilir ve Samsun’u 2023’e en iyi şekilde taşıyabiliriz. Samsun iki mavisiyle adeta uçar" dedi.
"Mavi Marmara ve 100. Yılında Çanakkale" projesine destek veren kurumlara teşekkür ziyaretlerini sürdüren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, THY Bölge Müdürü Arif Ali Gezmişoğlu ve Samsun Havalimanı Müdürü Hamit Anıl’a misafir oldu.
Samimi bir havada gerçekleşen ziyaretlerde Gezmişoğlu ve Anıl’a destekleri nedeniyle teşekkür eden Başkan Genç, Samsun’un ulaşım açısından önemli bir kavşak noktasında bulunduğuna işaret ederek, "İki mavimiz olan deniz ve hava ulaşımını etkin şekilde kullanarak şehrimizi 2023’e daha ileri seviyede taşıyabiliriz" diye konuştu.
Samsun’un eskiden önemli bir ticaret merkezi olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, "Geçmişte Anadolu’nun malları develerle Samsun’a gelir ve limandan Avrupa ve Rusya’ya giderdi. Şimdi ise 21. yüzyıldayız ve şehrimizi bu çağın gereklerine göre geleceğe taşımalıyız. Bunun için liman ve havaalanını doğru ve etkin şekilde kullanmayız. Ben bu iki önemli ulaşıma iki mavi diyorum. Anadolu’nun Avrupa, Rusya ve Karadeniz ülkelerine açılan kapısı konumundaki Samsun, deniz ve hava yolunu ne kadar iyi kullanırsa şehrin ekonomisi o kadar iyi olur. İki mavimizi mutlaka ekonomiye çevirmeliyiz" şeklinde konuştu.
Başkan Genç, ziyaretlerin sonunda THY Bölge Müdürü Arif Ali Gezmişoğlu ve Samsun Havalimanı Müdürü Hamit Anıl’a Mavi Marmara kumbarası hediye etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat