Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’ten pandemi mağduru vatandaşlara yardım eli

AYDIN 24 SAAT 3 Aralık 2020 14:32
Videoyu Aç Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’ten pandemi mağduru vatandaşlara yardım eli
A
a

Germencik Belediyesi pandemi eylem planını başarıyla uygulamaya devam ediyor. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in  kepenk kapatan 200 esnafa 1000 lira pandemi desteği büyük memnuniyet yaratmıştı.

Belediye Başkanı Öndeş pandemiden ekonomik anlamda etkilenen vatandaşlara yönelik bir destek hamlesi daha yaparak ücretsiz izinde olan çalışanların elektrik ve su faturalarının belediye tarafından ödenmesi için konuyu belediye meclisine taşıdı. Meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilen önerge çerçevesinde pandemi sebebiyle ücretsiz izinde olan ve iş kaybı yaşayan vatandaşların son bir aya ait elektrik ve su faturaları belediye tarafından ödenecek. Söz konusu vatandaşların ilçe sınırlarında ikamet ediyor olması ve ilçede yer alan bir işletmede çalışıyorken ücretsiz izne ayrılmış olması gerekiyor. Bu yönde ibraz edecekleri belgeler ve ödenmesini talep ettikleri son aya ait elektrik ve su faturalarıyla başvurmaları yeterli olacak. Son başvuru tarihi 20 Aralık 2020 olduğu kaydedildi.  
  
FUAT ÖNDEŞ “VATANDAŞLARIMIZA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Kepenk kapatan esnaflara yönelik pandemi desteği yaparak belediye kaynağından 200 bin TL yardım gerçekleştiren Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, ekonomik anlamda sıkıntı içerisinde olan ücretsiz izne ayrılan vatandaşlara yönelik yapılacak fatura ödeme desteğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Öndeş “Pandemi ekonomik olarak ciddi hasarlara yol açmış durumda. Esnaf ve vatandaşlarımız çok zorlu bir süreçten geçiyorlar. Germencik Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde ilçemizde ikamet eden ve ilçemizde yer alan bir işletmede çalışırken ücretsiz izine ayrılan vatandaşlarımızın yanında olmak için son aya ait elektrik ve su faturalarını ödeme kararı aldık. Halkımızın yanında olmaya devam edecek , bir nebze de olsa yaralarını sarmak için faaliyetlerimizi kesintisiz sürdüreceğiz. En kısa zamanda bu sıkıntıların geçmesi dilek ve temennisi ile tüm halkımıza sağlıklı günler dilerim.” dedi.
 
1000
icon
Gülizar Baysal 3 Aralık 2020 18:57

Sayın Başkanım Kendi çalışan elamanlarını düşünüyorsunda evine ekmek parası götüremeyen işi olmayan halk napsın birde bu şekilde düşünün yardımcı olun pandemi süreci kirada oturanları zorluyor elektirigi suyu geçimimizde zorlanıyoruz. SAYIN BASKANIM FUAT ÖNDES

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat