Giresun’Da Özel Bir Dershanede Polis Nezaretinde Denetim Gerçekleşti

TÜRKİYE 19 Ağustos 2015 17:18
Videoyu Aç Giresun’Da Özel Bir Dershanede Polis Nezaretinde Denetim Gerçekleşti
A
a

Giresun'da Özel Bir Dershane;'De Polis Nezaretinde Denetim Yapıldı

Giresun’da, polis nezaretinde özel bir dershanede denetleme gerçekleştirildi.
Giresun İl Emniyet Müdürlüğü, Giresun Belediyesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sosyal Güvenlik Kurumu ekiplerinden oluşan komisyon, Hacımiktat mahallesindeki eski Özel İdare iş hanında yer alan Özel İkbal Anafen ve Fırat Eğitim Merkezinde denetleme yaptı. Yapılan denetlemenin ardından polisler binadan ayrıldı.
Dershanelerin avukatlığını yapan Serkan Özdemir de bir basın açıklaması düzenledi. Öztürk, yaptığı açıklamada, 19 Ağustos 2015 tarihi itibariyle Özel İkbal ve Fırat Eğitim Merkezi Dershane Müdürlüğü bünyesinde, Giresun Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi ekiplerinin eşliğinde, 8 farklı kurumdaki kamu görevlileri marifetiyle vekilliğini yaptığımız dershanede denetime başlanmıştır” dedi.
Denetimlerle ilgili hazırlanan yüzlerce sorunun şirketin yetkililerine yöneltildiğini belirten Öztürk; şöyle konuştu: “Bu denetimleri ve müfettişler marifetiyle yapılan denetim işlerini idari yönden yapılan işlemleri artık, bir teftişin dışında aşmış şekilde görüyoruz. Biz kamu görevlileri ile birlikte 8 farklı kuruluştan oluşan denetimleri sağlıklı bulmuyoruz. Dolayısıyla her türlü yasal izinlerle gerçekleştirilen eğitim kurumlarında bu tür baskıların sonuç vermeyeceğini ve eğitimcilerin şevkini kıramayacağı düşüncesindeyiz. KOM Şubesi tarafından hazırlanan 500’e yakın soru iletildi mevzuatta yer alan sorulardı, ancak toptan anlayışla hazırlanan sorular olduğu için okulu da ilgilendiren sorular. Neler soruldu örnek vermek gerekirse ’Oyun alanı var mı’ diye soruldu, dershanede bunlar diğer kurumlarla da ilişkili olduğu için tabi olumsuz yanıtlar alındı.”
Komisyonda yer alan kuruluşların, uzmanlık alanlarıyla ilgili bilgisayarlar, belge ve evrakları kontrol ettiği belirtildi. Denetlemelerin diğer eğitim kurumlarında da devam edeceği öğrenildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat