Güç birliğinden 65 milyon TL yatırım tamamlandı

AYDIN 24 SAAT 8 Mayıs 2020 14:32
Videoyu Aç Güç birliğinden 65 milyon TL yatırım tamamlandı
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) yeni yatırımlara hız kesmeden devam ediyor.

Aydın'ın Kuşadası İlçesine bağlı gözde tatil beldelerinden Davutlar ve Güzelçamlı'nın kanalizasyon sorununu ortadan kaldıracak olan Davutlar TM3 terfi merkezi bitirilerek vatandaşların kullanımına açıldı. Hattın bu bölümüne 65 milyon liralık yatırım yapılırken, çalışmayla yaşanan olumsuzluklar ortadan kalkıyor.
 
GÜÇ BİRLİĞİNDEN HİZMET DOĞUYOR, KUŞADASI YENİLENİYOR
 
Davutlar-Güzelçamlı Grup Kanalizasyon İnşaatı işinde, TM3 terfi merkezine bağlı kanalizasyon altyapı şebeke-kollektör hatları ve elektromekanik işleri tamamlandı. TM3 terfi merkezine kanalizasyon kollektör ve şebeke hattı vasıtasıyla gelen site, konut ve işyerlerinin atık sularının bağlanmasıyla da TM3 terfi merkezi devreye alındı. Çalışmayla toplamda 154 km kanalizasyon hattı, 2 bin 755 adet muayene bacası, 3 bin 947 adet parsel bacası ve 16 bin 518 metre parsel bağlantısı yapıldı. Böylelikle Kuşadası sınırından Davutlar merkezindeki Cengiz Topel Caddesi’ne kadar olan ve Davutlar Mahallesi'nin çok büyük bir kısmını kapsayan bölgenin atık suyu TM3 terfi merkezinden Kuşadası İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi'ne gönderilerek arıtılması sağlanacak.
 
MAHALLE SAKİNLERİNDEN ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR
 
Yaşanan gelişmelerden büyük mutluluk duyan Davutlar ve Güzelçamlı sakinleri, hızla tamamlanan çalışmalardan dolayı  Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti. Bölgenin en büyük problemlerinden biri olan kanalizasyon sorununun ortadan kalkması ile büyük sevinç yaşadıklarını belirten mahalle sakinleri, “Davutlar ve Güzelçamlı  bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu bölgemiz için verdiği sözleri yerine getiriyor. Sorunlarımız tek tek çözülüyor. Güç birliğinden Kuşadası kazanıyor” dedi.
 
“UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORLAR”
 
Davutlar Mahalle Muhtarı Erol Yağcıoğlu  yatırımlardan memnun olduklarını belirterek “ Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi uyum içinde çalışıp mahallemizin yıllardır kanayan yarası olan alt yapı sorunu çözüme kavuşturmaya başladı. Çalışmalardan dolayı Belediye Başkanlarımız Özlem Çerçioğlu ile Ömer Günel’e teşekkür ederiz” diye konuştu.
 
“YATIRIMLAR DEVAM EDECEK”
 
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise bölgeye yatırımların devam edeceğinin altını çizerek,  “Göreve geldiğimiz günden bu yana Davutlar ve Güzelçamlı Mahallelerimizin sorunlarını tek tek çözüyoruz. Bölgenin en önemli sorunu olan kanalizasyon problemi Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları ile ortadan kalkıyor. Kuşadalı hemşehrilerim adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Özelem Çerçioğlu’na kentimizde verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. Kuşadası Türkiye’nin yeni turizm anlayışında markası olacaktır. Bunu güç birliği ile hep birlikte çok çalışarak başaracağız“ şeklinde konuştu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat