Gümrük Çalışanları Sıkı Denetimleri Protesto Etti

TÜRKİYE 11 Ağustos 2015 17:18
Videoyu Aç Gümrük Çalışanları Sıkı Denetimleri Protesto Etti
A
a

Türkiye'nin En Büyük Lojistik Merkezlerinden Biri Olan Mersin Serbest Bölgesi'nde, Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı'nın Yeni Uygulaması Olan, Transit İşlemlerine Sıkı Denetimler Getirilmesi Gümrük Çalışanlarını Protestosuna Neden Oldu.

Türkiye’nin en büyük lojistik merkezlerinden biri olan Mersin Serbest Bölgesi’nde, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yeni uygulaması olan, transit işlemlerine sıkı denetimler getirilmesi gümrük çalışanlarını protestosuna neden oldu.
Mersin Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü önünde toplanan gümrük çalışanları, kendilerine haksız uygulamalar yapıldığını ileri sürerek, yapılan detaylı incelemelerin işlerimi aksattığını ve zor durumda kaldıklarını söylediler. Protestocu kalabalığı Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Murat Kahraman sakinleştirmeye çalıştı. Gümrük çalışanlarıyla görüşen Kahraman, "Siz işlerin hızlı gitmesini istiyorsunuz, sorunların farkındayız ve bu sorunları çözmek için ilk etapta memur ilavesi yaptık. Arkadaşlar fazla mesaiyle daha çok çalışacak ve bugün itibariyle bu sorunu çözeceğimizi düşünüyoruz" dedi.
Kahraman’ın sözlerine güvendiklerini ifade eden gümrük çalışanları kısa süre sonra protestoya son vererek bölgeden ayrıldılar.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat