Günel'den iş isteyen vatandaşlara yanıt

AYDIN 24 SAAT 28 Mayıs 2019 14:32
Videoyu Aç Günel'den iş isteyen vatandaşlara yanıt
A
a

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kendisine vatandaşlar tarafından yapılan başvuruların büyük bölümünün iş talebi olduğunu kaydetti. Başkan Günel, işsizliğin önüne geçebilmek için yatırımcılarla görüştüklerini, yeni iş sahaları oluşturma gayreti içinde olduklarını belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Günel, "Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntıların yanı sıra, işsizlik oranı günden güne artmakta olup birçok yurttaşımızın iş bulma sıkıntısı çektiği zorlu bir dönemde olduğumuzun farkındayız. Kuşadası’nda da bu durum pek farklı değil. Kuşadası Belediyesi’ne, CHP Kuşadası İlçe Örgütü’ne, meclis üyelerimize ve şahsıma yapılan başvuruların, görüşme taleplerinin birçoğu maalesef iş bulma ve işsizlik sorunuyla ilgili. Kuşadası’nda istihdam alanları oluşturabilmek için yatırımcılarla görüşüyor, kentimizdeki işsizlik sorununu azaltmak için çözüm olabilecek çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı. 
  "BELEDİYE KADROLARI TAMAMIYLA DOLU"
  "İş başvurusunda bulunan hemşehrilerimin belediye kadrolarının tamamıyla dolu olduğu gerçeğini göz önünde bulundurmalarını rica ediyorum" diyen Günel, şunları kaydetti: "Gelen iş taleplerini, personel arayan Kuşadası’ndaki işletmelerle buluşturmak adına, Kuşadası Belediyesi bünyesinde bir birim oluşturduk. Bizlere iş talebiyle gelenlerin, niteliklerine göre, işletmelere yönlendirmek suretiyle hemşehrilerimize çözüm yaratmayı hedefliyoruz. 
Bu konuda anlayış göstereceğinize inanıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat