GÜRİŞ HOLDİNG AKADEMİ BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR...

AYDIN 24 SAAT 26 Şubat 2020 17:09
Videoyu Aç GÜRİŞ HOLDİNG AKADEMİ BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR...
A
a

GÜRİŞ HOLDİNG AKADEMİ BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR. YENİ NESİL YENİLENEBİLİR - TEMİZ ENERJİDEN YANA GÜRİŞ HOLDİNG ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ.

Güriş Holding’in akademi buluşmaları hız kesmeden devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana akademi ile birebir ilişkilerine büyük önem veren Güriş Holding “jeotermal konulu” üniversite etkinliklerine iki ayrı noktada katılım sağlayarak öğrencilerle yeniden bir araya geldi.

Güriş Holding, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileriyle bir araya geldi.

Ağırlıklı olarak jeotermal enerji ve uygulamaları başlıklarının ele alındığı etkinliklere, katılım oldukça yoğundu. Güriş Holding yetkilileri, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrenci kolunun 3’üncüsünü düzenlediği DETECH Teknoloji Konferansı’na ve Adnan Menderes Tıp Fakültesi Halk Sağlığı ABD tarafından 5. Sınıf öğrencilerine yönelik verilen uygulama derslerine katılarak, öğrencilerle bilgi alışverişinde bulundu.

Adnan Menderes Tıp Fakültesi etkinliğinde öğrencilere, Aydın’ın vitrini haline gelen doğal zenginliği jeotermal enerji hakkında bilgiler verildi. Çevreci ve temiz enerji olan jeotermalin uygulamalarında sondajların nasıl yapıldığı, santral tiplerinin neye göre belirlendiği, dünyada jeotermal kaynakların nasıl değerlendirildiği, enerji üretimi sırasında karşılaşılan etkiler ve karbon azaltımı önlemleri konuları ele alındı.

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından rüzgar, güneş ve biyokütle ile birlikte çevreci temiz enerji örneği olarak lanse edilen jeotermalin, hangi ülkelerde nasıl kullanıldığına ilişkin bilgiler sunuldu. Ayrıca tarımsal üretim rakamları, re-enjeksiyon uygulaması ve soğutma kulelerinden çıkan su buharının iklimsel etkileri üzerinde çalışan öğrencilere, H2S gazı ölçüm yöntemleri ve doğru ölçüm aletleri konuları hakkında da bilgi aktarıldı. Öğrencilerin büyük dikkatle takip ettiği etkinliğin sonucunda yapılan soru cevap ise oldukça ilgi çekti.

İNSANLIK İÇİN GELİŞTİRİLEN TEKNOLOJİ

Akademi buluşmalarının diğer ayağı olarak İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve 3 gün süren etkinlikte ise Türkiye’nin dört bir yanından üniversite öğrencileri katılım sağladı. DETECH’in

organize ettiği etkinlikte geleceğin dünyasını şekillendirecek öğrenciler, 3 gün boyunca çeşitli konferans ve workshoplara katılarak teknik ve sosyal becerişlerini geliştirme fırsatı buldular.

IEEE’nin “İnsanlık İçin Gelişen Teknoloji” hedefini temel alan, markalaşmayı öne alan ve geleceğin teknolojilerin sunulduğu etkinliğe; jeotermal enerji teknolojileri alanında önemli çalışmaları bulunan bilim insanlarının yanı sıra Güriş Holding adına Jeotermal Santraller İşletme Şefi de davetli konuşmacı olarak katıldı. Etkinlik sonrası açıklama yapan Güriş Holding Jeotermal Santraller İşletme Şefi, jeotermalin yenilenebilir enerji sektöründeki yerini işaret ederek, yerli ve yenilenebilir kaynaklarımızın tanınması ve değerlendirilmesi konularında bu etkinliklerin ne kadar kıymetli olduğunu vurguladı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat