‘Bana Rıza diye hitap edemez’

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 12 Kasım 2019 12:58
‘Bana Rıza diye hitap edemez’

Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Rıza Posacı, kamuoyunda CHP’li belediyeler ve bazı siyasetçiler hakkında çeşitli yazılarıyla tanınan şahısların kendisine ‘Rıza’ diye hitap etmesinden şikayet etti. Posacı’nın açıklamaları, aynı şahısların CHP’li siyasetçilere yönelik yaptıkları hakaretleri akıllara getirdi.

AKP Aydın Milletvekili Rıza Posacı, aynı zamanda AKP üyesi olan bir şahsın kendisine sosyal medya üzerinden ‘Rıza’ diyerek hitap etmesi hakkında açıklama yaptı.

CHP’li siyasetçilerle çok sayıda davası olduğu bilinen şahsın kendisine ‘Rıza’ demesine içerleyen AKP Aydın Milletvekili Rıza Posacı, ““Adam muhtar azası olmamış, sandığa girmemiş, sosyal medyadan yazıyor, siyaset mühendisliği yapıyor. Ben bu partinin milletvekiliyim. Bana ‘Rıza’ diye hitap edemez. Ben uğraşmak istemiyorum, dava açsam kazanırım. Zaten ödeyecek parası da yok. Bence bu tip arkadaşlarla yol ayrımı yapmak zorundayız" şeklinde konuştu.

Posacı’nın dert yandığı şahsın kendi görüşlerine yakın yazılar paylaştığı ve özellikle Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik algı oluşturmak için çeşitli yazılar kaleme aldığı biliniyor. Posacı’nın, aynı şahsın CHP’li belediyeler hakkında yazı yazdığı dönemde sessiz kalması eleştiri konusu oldu.

https://www.aydinlife.com/haberprint/-bana-riza-diye-hitap-edemez--181247.html