'FETÖ VE İŞBİRLİKÇİLERİNİN OYUNU'

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 17 Ocak 2020 14:56
'FETÖ VE İŞBİRLİKÇİLERİNİN OYUNU'

✔ Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Genel Sekreteri Baki Aslantaş’ın dergahta zikir yaptığı görüntülerine ilginç bir savunma geldi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Genel Sekreteri Baki Aslantaş’ın dergahta zikir yaptığı görüntülerle ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “FETÖ ile işbirlikçilerin bir oyunu” dedi.

Kendisinden önceki Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan hakkında ‘İçişleri Bakanlığı ve YÖK tarafından açılmış FETÖ soruşturması var’ iddiasında bulunarak açığa alan ancak bu iddiasının doğru olmadığı ortaya çıkınca hem Bircan'ı göreve iade etmek zorunda kalan, hem de hakkında YÖK ve Cumhuriyet Savcılığınca soruşturmalar başlatılan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir,

Karacasu'ya sürdüğü önceki Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Arslan'ın yerine atadığı MHP İncirliova Belediye eski Başkan Yardımcısı Baki Arslantaş'ın bağlı bulunduğu Şeyh Nazım Kıbrisi Tarikatının Aydın şeyhinin elini öperken ve zikir yaparken çekilen görüntülerini ‘FETÖ''cülerin oyunu’ diye savundu. Ulusal basında da geniş yankı uyandıran skandal görüntülerle ilgili Aldemir şu ifadeleri kullandı:“Bu görüntülerle ilgili konuşulacak fazla bir şey yok.

FETÖ ile işbirlikçilerin bir oyunu bu. Görüntüleri inceliyoruz. Böyle bir durumun olduğunu sanmıyorum.” BU İLK DEĞİL.. Aldemir'in göreve geldikten kısa bir süre sonra kurum içinde yaptığı atamalarla da çok konuşulmuştu.

Ülkücü kökenli olduğu bilinen ADÜ Rektörü Prof.Dr. Aldemir'in kendisine danışman yaptığı aynı zamanda Rotary Kulüp Üyesi Prof.Dr. Mehmet Dündar'ın Aydın'da FETÖ'nün finansör isimlerinden biri olan ve uzun süre tutuklu kaldıktan sonra itirafçı olup az bir ceza ile tahliye olan iş adamı Mustafa Ancın ile yakın dostluğu bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Üniversite Hastanesinde Başhekim yardımcılığı görevine atanan Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Nazan Şahin Sivrioğlu’nun da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti Hükümetine yönelik FETÖ tarafından 2013 yılında yapılan 17/25 Aralık yolsuzluk operasyonu ile ilgili gerek kendisi, gerekse de etiketlemelerle bazı "Ampül Patladı" gibi olumsuz paylaşımlarda bulunduğu iddia edilmişti.
Kaynak : gazete aydin

https://www.aydinlife.com/haberprint/-feto-ve-isbirlikcilerinin-oyunu--181391.html