'İstifa söz konusu değil'

Kategori: SİYASET - Tarih: 10 Şubat 2020 18:03
'İstifa söz konusu değil'

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Aydın İl Başkanı Ali Çankır’ın kendisini kurultay delegesi yazmadığı için istifa edeceği yönündeki iddiaları yalanladı. Sevim, "İstifa söz konusu değil. Kongreye sağlık sebeplerimden dolayı katılmadım" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Kongresi'nde delege krizi yaşandığı öne sürüldü. İddialara göre, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır'ın kendisini kurultay delegesi olarak yazmamasını tepi gösteren Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, il kongresine katılmayarak istifa kararı aldı.

İDDİALARI YALANLADI
Sevim, iddialar ardından yaptığı ilk açıklamasında kongreye sağlık sebeplerinden dolayı katılmadığını belirterek “Parti içerisinde kongre dönemlerinde bu tür iniş çıkışlar olur. Herhangi bir sorunumuz yok. İstifa söz konusu değil” dedi.

“DENGE FARKLI İŞLİYOR”
Çankır’a, “Naim Atmaca listede yoksa ben de yokum” diyerek rest çektiği iddialarını yalanlayan Sevim, “Siyasette kişi bazlı bir eylem olmaz. Daha önceki kongrelerde Nazilli’ye 2 tane kurultay delegesi verilirdi. Biz de onunla ilgili bir talepte bulunmuştuk ama olmadı. Şu an siyasi denge farklı işliyor. Bugün olmaz bir sonraki kongrede olur. Hem partimizin hem de yönetimimizin arkasındayız. İktidar mücadelemize devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

https://www.aydinlife.com/haberprint/-istifa-soz-konusu-degil--191495.html