ATB Antalya'da Aydın ürünlerini tanıtıyor

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 24 Ekim 2019 13:03
ATB Antalya'da Aydın ürünlerini tanıtıyor

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteğiyle bu yıl 10.'su düzenlenen Yörex Yöresel Ürünler Fuarı, Antalya Expo Center'de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla açıldı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle hazırlanan Aydın ili standına, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ziyarette bulunarak, yöresel ürünlerin tadına baktılar.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na Aydın Ticaret Borsası tarafından Aydın'ın coğrafi işaretli ürünleri Aydın Kestanesinden imal edilmiş kestane şekeri, Aydın İnciri ve coğrafi işaret başvuru sürecinde olan Aydın Memecik Zeytinyağı hediye edildi.

AYDIN ÜRÜNLERİ TANITILIYOR

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur; Yörex Yöresel Ürünler Fuarı'nın, üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan ürünlerin tanıtılmasına katkı sağlayarak, unutulmasını önlemek amacıyla düzenlenen bir fuar olduğunu hatırlatarak, “Sizin Oraların Nesi Meşhur temasıyla bu yıl 10.'su düzenlenen Yörex Yöresel Ürünler Fuarı'nda, Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle, Aydın Ticaret Odası, Nazilli Ticaret Odası ve Nazilli Ticaret Borsası ile ortak standımızda tanıtımımızı gerçekleştiriyoruz. Ortak standımızda Aydın Ticaret Borsası olarak, Aydın Kestanesinden üretilen kestane şekeri, Aydın İnciri, Aydın Memecik Zeytini, Yamalak Sarısı, Aydın Memecik Zeytinyağı, Aydın Çam Fıstığı (Künar), Mısır, Pamuk, Zeytinyağlı Sabun, incir reçeli ve incir tatlısı tanıtımını yapıyoruz. Ayrıca Aydın denince ürünlerimiz ile birlikte akıllara gelen Efelerimiz tarafından yapılan görsel sunum ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi ile izleniyor. Yörex Yöresel Ürünler Fuarı'na her yıl katılım sağlayan Borsamız adına, Antalya Ticaret Borsası ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

https://www.aydinlife.com/haberprint/atb-antalya-da-aydin-urunlerini-tanitiyor-181228.html