Barış Altıntaş : Halk boş lafı yutmaz

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 27 Mayıs 2020 13:04
Barış Altıntaş : Halk boş lafı yutmaz

Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi CHP’li Barış Altıntaş, geçtiğimiz gün yerel bir televizyon kanalında açıklama yapan Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler’i eleştirdi. Başkan Altıntaş, “Sana tavsiyem; Büyükşehirle uğraşmayı bırak, ama sende haklısın Büyükşehirden bahsetmeden medyada yer alamıyorsunuz. Büyükşehir kadar başınıza taş düşsün” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan CHP’li Barış Altıntaş, “Son zamanlarda dikkatimi çekiyor, Aydın’da faaliyet gösteren bir yerel tv kanalına katılan ve şu ya da bu şekilde AKP’de siyaset yapan arkadaşlar hep dengesini yitiriyor. Ne dediklerini, ne amaçladıklarını bilmeden, şehrimizin sorunlarına yönelik çözüm önerileri getirmek yerine, Büyükşehir alerjisi, haseti ve kıskançlığı üzerinden yol almaya çalışıyorlar. Arkadaşlar, Aydın halkı bu laflara karnının tok olduğunu her sandıkta size söylüyor. Aydın halkı Büyükşehirle hizmet görüyorum diyor. Şimdi de Köşk ilçemizin belediye başkanı ne yazık ki bu kervana katılmış” dedi.

Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler’e Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini vatandaşa sorması tavsiyesinde bulunan CHP’li Altıntaş, “Anlaşıldığı kadarıyla onlar da abilerine özeniyor. Onlar laf üreterek Ankara’da oldukları yerden ne de olsa maaşlarını alıyorlar, madem icraat üretemiyorum, ben de iş yapmak yerine Büyükşehir’e sallıyım, millet yutar bunu” diyor. Yutmaz Sayın Güler yutmaz. Halk boş lafı yutmaz. Hele Aydınlı dönüp bakmaz bile. ASKİ’nin, Büyükşehirin hizmetlerini, sen in sokağa vatandaşa sor. Köylerine sor. Yapılan depoları, hatları, yolları en uzak köylerimizde yaşayan hemşehrilerimiz de sana tek tek anlatır. Bunların yapıldığını sende çok iyi biliyorsun da, kendi üretemediğin hizmete, yerim dar diyemediğinden, sen de bu yola sapıyorsun. Köşk Belediyesi olarak 1 buçuk yıla yakın zamanda ne hizmet etti. İşçiye piyasaya borcun var mı? Çiftçi esnaf bitmiş, her şeye %100 zam gelmiş, asıl amacımız bunları ört bas etmek. Ama sadece kendinizi kandırıyorsunuz. Halktan kopuk yaşıyorsunuz. Halka sorun desem onu da yapamazsınız. Sana tavsiyem; Büyükşehirle uğraşmayı bırak, ama sende haklısın Büyükşehirden bahsetmeden medyada yer alamıyorsunuz. Büyükşehir kadar başınıza taş düşsün” dedi.
 

https://www.aydinlife.com/haberprint/baris-altintas---halk-bos-lafi-yutmaz-202145.html