Başkan Dinçer, Gaziler Günü'nü kutladı

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 18 Eylül 2019 16:58
Başkan Dinçer, Gaziler Günü'nü kutladı

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer Gaziler Günü’nü kutladı. 


Başkan Dinçer; ‘’Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük garantisi olan, kahraman gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Gününü gururlu bir şekilde kutluyoruz’’ dedi.

‘’ŞEREFLERİN EN YÜCESİ’’

Şehitlik ve gazilik, şereflerin en yücesi, onurların en büyüğü, rütbelerin en üstün olduğunu dile getiren Başkan Dinçer; Şehit ve gazilerimiz en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmemiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, bağımsızlığı ve bütünlüğü için mücadele etmişler ve bizlerinde her zaman onur kaynağı olmuşlardır. Bu sebeple bugün üzerinde yaşadığımız topraklar, bizlere şehit ve gazilerimizin gösterdiği kahramanlıklar ile miras kalmıştır. Bizler de şehit ve gazilerimizi her zaman en yüce duygularla anımsamakta, onlara sonsuz sevgi ve saygı duymaktayız’’ ifadelerini kullandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve saygıyla andığını söyleyen Dinçer; ‘’Milleti ve bayrağı için şehitlik ve gazilik onuruna kavuşmayı mukaddes bir değer olarak gören aziz şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyor, değerli ailelerine saygılarımı sunuyorum’’ dedi.

https://www.aydinlife.com/haberprint/baskan-dincer--gaziler-gunu-nu-kutladi-181094.html