Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İle Protokol İmzalandı

Kategori: TÜRKİYE - Tarih: 16 Eylül 2015 14:53
Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İle Protokol İmzalandı

Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürü Bodrum Belediyesi Ziyaret

Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilileri, Bodrum Belediyesini ziyaret etti.
Bodrum Adliyesinde Ağır Ceza Mahkemesinin kuruluşuyla beraber faaliyete geçen Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, ilçede çalışmalarına başladı.
Bodrum Denetimli Serbestlik Müdürü Ruhşen Doğan, hem kurumun tanıtımı ve çalışmaları hakkında bilgi vermek hem de kamuya yararlı işlerde çalıştırılacak hükümlülerin bir işe yerleştirilmesini sağlamak amacıyla Bodrum Belediyesini ziyaret etti. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Orman ile görüşen Müdür Ruhşen Doğan, konuyla ilgili detaylı bilgileri Başkan Yardımcısı ile paylaştı. Ziyaretin akabinde iki kurum arasında işbirliği protokolü de imzalanarak, cezalarının bir kısmını toplum içinde çekecek hükümlülerin belediye bünyesinde çalışmalarının hukuki altyapısı oluşturuldu.
Cezalarının belirli bir kısmını toplum içinde çeken hükümlüler için proje ve programlar üreten, 2005 yılından beri faaliyetlerine devam eden Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, bu çalışmalarını il ve ilçelerdeki kamu yararına faaliyet gösteren kurumlarla işbirliği çerçevesinde yürüterek yerine getiriyor.
Bitez Mahallesi’ndeki binasında çalışmalarına devam eden kurum, Milas ve Bodrum’da ikamet edecek hükümlülerin dosyalarının infazını gerçekleştirerek, bu iki ilçenin kamu ve özel kurumlarıyla işbirliğine gitmek amacıyla bölgedeki tüm kurumları ziyaret etmeye devam edecek.

https://www.aydinlife.com/haberprint/bodrum-denetimli-serbestlik-mudurlugu-ile-protokol-imzalandi-150195.html