CAFERLİ ŞENLİĞİ KAPILARINI AÇIYOR

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 13 Eylül 2019 14:43
CAFERLİ ŞENLİĞİ KAPILARINI AÇIYOR

Kuşadası Caferli Çevre ve Güz Şenliği'nin bu yıl 4. kez düzenlenecek. 14-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kuşadası Belediyesi'nin katkılarıyla 4. kez düzenlenecek olanCaferli Çevre ve Güz Şenliği,14-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinliğin ana teması kadın ve çevre olacağı öğrenildi.

Şenlik hakkında bilgi veren Kuşadası Caferli Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Nazlı Deniz Kuruoğlu, etkinlikte film gösterimleri, yönetmen ve yazarlarla sohbetler, çevre ve kadın temasının birlikte işlendiği oturumlar, stand-up, konserler, dans ve edebiyat ile dolu, zengin bir program olduğunu ifade etti. Kuruoğlu, "Caferli Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği olarak 14-15 Eylül 2019 tarihlerinde Kuşadası Belediyesinin desteği ile 4. kez Caferli Güz ve Çevre Şenliğini gerçekleştireceğiz” dedi.

ŞENLİK PROGRAMI

Şenliğin birinci 14 Eylül Cumartesi Günü program saat 19.00’da Trio Klasik Konser ile başlayacak. Açılışkonuşmaları ve Turizm Eski Bakanı Aldülkadir Ateş’in konuşmasının ardından Elena Yusupova’nın kemanı eşliğinde Soprano Olcay Şahin şan konseri verecek. Hüseyin Opruklu’nun kadın temalı fotoğraf sunumu, Itır Bağdadi ve Mehlike Hepdemir’in ‘Kadın ve Çevre’ konulu oturumu, şan dinletisi, ardından belgesel filmleri ile Cenk Behram Su, Erhan Altun, Yavuz Pullukçu ve fotoğrafları ile Nadire Günday şenliğe renk katacak. Oyuncu ve yönetmen Dr. Ercan Kesal'ın sohbeti sonrasında program şan dinletisi ile son bulacak.

Şenliğin ikinci günü program saat 16.00’da Ati Animasyon ile başlayacak. Program boyunca Burçin Orhon, Elifname dans gösterisi, Atlas Folk. Sanat Akademisi, Elifname Halk Dansları ve Söke Türk Halk Dansları ekiplerinin folklor gösterileri, Sühely Uygur'un stand-up gösterisi, Samos Adasından gelen müzik grubunun konseri yer alacak. Programda ayrıca Doç. Dr. Ebru Güzel, Dr. Funda Şensoy, Dr. Yavuz Dizdar ve Dr. Sümer Zeynep Karabey ‘kadın, çevre, sağlık’ temalı bir dizi sohbet ve etkinlik gerçekleştirilecek. Şenlikte yazarlar da unutulmadı. Kitapları ve sohbetleri ile Belma Alper Uğurlu, Gönül Çatalcalı, Gülay Şeker Zehir, A. Semra Kadaifçioğlu ve Latife Tekin şenliğe katılacak. Pazar günü ayrıca Suna Yıldızoğlu ve Haluk Özege konseri olacak.

https://www.aydinlife.com/haberprint/caferli-senligi-kapilarini-aciyor-181083.html