ÇERÇİOĞLU'NDAN VEFA ÖRNEĞİ

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 7 Ocak 2020 22:45
ÇERÇİOĞLU'NDAN VEFA ÖRNEĞİ

✔ Özlem Çerçioğlu: Bana çok büyük öğütler verdi. Eğer ben bugün başarılıysam, İsmet Abi’nin payı vardır bunda. Ben onun öğütlerini yerine getirdim, onun sözlerini çok iyi dinledim.

İsmet Sezgin’in doğum günü dolayısıyla düzenlenen anma programında konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İsmet Sezgin ile ilgili anılarını anlattı. Sezgin’in kendisine siyaset çerçevesinde önemli öğütlerde bulunduğunu söyleyen Çerçioğlu, “Bugün başarılıysam onun sayesindedir” dedi. 

Türk Siyasetinin önemli isimlerinden İsmet Sezgin, doğum gününde Efeler Belediyesi’nin düzenlediği programla anıldı. Burada konuşan Özlem Çerçioğlu, İsmet Sezgin ile olan anılarını anlattı. 

“BENİ TANIŞTIRIKEN ‘BİZİM KIZIMIZ’ DEDİ”

Amcasının yıllar önce Nazilli’de İsmet Sezgin ile birlikte siyaset yaptığını söyleyen Özlem Çerçioğlu, yıllar sonra mecliste karşılaştığı Sezgin ile anısını şöyle anlattı:

 “İsmet Abi Nazilli’ye geldiğinde amcamı ve babamı sürekli ziyaret ederdi. Zaten teşkilatta beraber çalıştılar. Babamın bana anlattıklarıyla büyüdüm ben. Hasbelkader yıllar sonra milletvekili oldum. Yıl 2002, 34 yaşındayım. Yeni başladığımız bir dönemdi. Bir baktım yanında üç veya 4 kişiyle birlikte İsmet Abi. Hemen koşturarak yanına gittim. Ben onu çok iyi tanıyorum ama o benim küçüklüğümü biliyor. İsmet Abi bana baktı. ‘Abi ben Halil Kahyaoğulları’nın kızıyım’ dedim. ‘Tamam tanıyorum elbette seni, çok iyi biliyorum’ dedi. Beni yanındaki arkadaşlarıyla tanıştırdı. ‘Bakın bizim kızımız’ dedi. Aynı çatı altında beraber olmaktan o kadar çok mutlu oldum ki..” 

“AĞAÇLARA EVLADIN GİBİ BAK”

Aydın Belediye Başkanı olduğunda Sezgin’in kendisini ziyarete geldiğini anlatan Çerçioğlu, “Aydın’da belediye başkanı oldum. İsmet Abi ile telefonda konuştuk. Bana dedi ki, ‘İlk Aydın’a gelişinde ziyaretine geleceğim.’ Çok mutlu oldum ve gerçekten ziyaretime geldi. Sonra bana, ‘Görüyor musun bu ağaçları, hepsini ben diktim. Onlara evladın gibi bak, aman hiçbir şey olmasın’ dedi. Ben de ‘Tamam hiç endişe etmeyin. Gözüm gibi bakarım. Gerekirse itfaiye aracı koyarım oraya’ dedim. Çok hoşuna gitti” ifadelerini kullandı. 

 “ÖĞÜTLERİNİ YERİNE GETİRDİM”

Sezgin’in hayatında önemli bir yeri olduğunu anlatan Çerçioğlu, sözlerini şöyle tamamladı: 

“Bana siyaset çerçevesinde çok büyük öğütleri olmuştur. Siyaseti gerçekten sanat olarak görüyor, işini özenle yapıyordu. Bunu yaparken karşısındaki kişi eğer gençse, onun seviyesini iner ve onların anlayabileceği şekilde anlatıyordu. Bana çok büyük öğütler verdi. Eğer ben bugün başarılıysam, İsmet Abi’nin payı vardır bunda. Ben onun öğütlerini yerine getirdim, onun sözlerini çok iyi dinledim. Ruhu şad olsun.”

https://www.aydinlife.com/haberprint/cercioglu-ndan-vefa-ornegi-181331.html