CHP’den Referandum sonuçlarına protesto gösterisi

Kategori: AYDIN 24 SAAT - Tarih: 19 Nisan 2017 10:47
CHP’den Referandum sonuçlarına protesto gösterisi

CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı üyeleri, 16 Nisan’da yapılan halk oylaması sonuçlarına şaibe karıştığı gerekçesiyle Atatürk Kent Meydanında protesto gösterisinde bulundu.

CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı üyeleri, 16 Nisan’da yapılan halk oylaması sonuçlarına şaibe karıştığı gerekçesiyle Atatürk Kent Meydanı’nda protesto gösterisinde bulundu.

 

CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Kemal Güneri ve CHP Aydın İl Gençlik Kolları üyelerinin katılımda bulunduğu protesto gösterisinde, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) aleyhinde slogan atılarak tepkide bulunuldu. Emniyet güçlerinin yoğun güvenlik tedbirleri aldığı eylemde, izinsiz gösteride bulunulması nedeniyle CHP’li gençler, yürüyüş yapmamaları konusunda uyarıldı.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki ile polis arasında gerginlik yaşanırken, polis gruba dağılmaları konusunda uyarılarda bulundu. Ancak buna rağmen yürümek isteyen partililere polis barikat kurarak engel oldu. Polis yetkilileri sadece basın açıklamasına izin verileceğini bildirdi. Bunun üzerine grup adına açıklamayı okuyan CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, "Eşit ve adil olmayan şartlarda biz bir seçim süreci yaşadık. Bu süreçte bizleri 'Hayır'da buluşturan memleket gençliğine büyük mücadele verdik. Hiçbir arkadaşımızın boynu bükülmesin. Gözleri yere bakmasın. Duruşumuz gibi boynumuzda dimdik dursun. Biz bu cumhuriyetin parçası olduğu meclise hepsinden öte yaşadıklarımıza ve yaşayacaklarımıza sahip çıktık. En başından beri bu memleketin birikimine inandık. Kanmadık, aldanmadık, vazgeçmedik ve en önemlisi yanılmadık. Mücadelemiz bitmedi daha yeni başladı" dedi.

Yaklaşık 45 dakika süren eylem, basın açıklamasının okunmasının ardından olaysız sona erdi.

Eylemin, CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından spontane olarak organize edildiğini belirten CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, “Referandum sonuçlarına şaibe karıştı. Bizler de gençlerimize destek vermek ve şaibeli sonuca tepki göstermek için meydandaydık. Yarın gençlik kolları üyelerimiz, Aydın Valiliği’nden gerekli izinleri alabilirse ikinci bir eylem daha tertip edecekler” dedi.(Abdulkadir Turhan/Aydın’da Haber)

https://www.aydinlife.com/haberprint/chp-den-referandum-sonuclarina-protesto-gosterisi-176884.html